Riigivara võõrandamine muutub kiiremaks

10. september 2009, 10:36

Valitsus kiitis heaks ja saadab
parlamendile arutamiseks riigivaraseaduse ja looduskaitseseaduse muutmise
seaduse eelnõu, millega lihtsustatakse menetlusnorme ja kiirendatakse riigivara
ostueesõigusega võõrandamise korda.

Seadusemuudatused lihtsustavad riigivara võõrandamisel tekkiva ostueesõiguse norme ja kiirendavad kinnisasja võõrandamist. Muutuvad ka riigivaraseaduse need sätted, mis käsitlevad piirinaabrite või maa kasutajate õigusi riigi metsamaa, haritava maa või loodusliku rohumaa kinnistute müüki-ostu.

Olulisem muudatus seisneb selles, et piirinaabrid ja maad õiguslikul alusel kasutavad isikud saavad riigimaa omandamisel eelisõiguse vaid juhul, kui nad osalevad ka ise enampakkumisel. Lisaks vähendab seadusemuudatus võõrandamise menetluse ajakulu ja halduskoormust, tagades seejuures õigustatud isikutele võimaluse omandada kinnisasi enampakkumisel kujunenud hinnaga.

Tänavu juulis jõustunud looduskaitseseaduse muudatused võimaldavad kaitstavat loodusobjekti sisaldava kinnisasjaga maaomanikel osaleda riigimaa müügioksjonitel ja maksta enampakkumisel võidetud maatüki eest neile kuuluvate looduskaitsemaadega ehk tasaarvestamise korras.

Ka võimaldab seadusemuudatus Eesti riigile mittevajaliku riigivara võõrandamise või kasutusse andmise riigivaraseadust kohaldamata, kui valitsusdelegatsioonid või muud pädevad institutsioonid on sõlminud sellekohase rahvusvahelise kokkuleppe.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. September 2009, 10:36
Otsi:

Ava täpsem otsing