Spaad reklaamivad end Moskvas Anne Veskiga

10. september 2009, 13:29

Eesti tervisekeskusi, sanatooriume ja
spaasid ühendav spa liit alustab septembris Moskva turule suunatud kampaaniaga,
mille eesmärk on suurendada venemaalaste külastuste arvu Eesti
spaakeskustes.

Projekt algas Eesti spaakultuuri tutvustavate üritustega Eesti saatkonnas, kuhu oli kutsutud esinema ka lauljanna Anne Veski, kellest saab spa liidu Moskva kampaania ametlik nägu ja kõneisik. Kampaania kulmineerub 22.-25. septembril Moskva turismimessil Leisure 2009. Projekti vältel viiakse läbi ka temaatiline kampaania Moskva meedias.

Spa liidu juhatuse liige Vello Järvesalu ütles, et Moskva turule minek on Eesti spaaturismi arengu jaoks oluline ja põnev väljakutse. "Oleme aastaid arendanud produktiivset koostööd erinevate Venemaa partneritega turismialal ja tänu sellele kogemusele mõistsime, et Moskva turul eksisteerib Eesti spaaturismi jaoks täitmata nišš. Merepuhkus ja ravikuurordid-sanatooriumid on ajalooliselt olnud venemaalaste, eriti suurlinnade elanike, lemmikud," rääkis ta.

Järvesalu sõnul on Eesti spaaturismi eduvalemiks taskukohane luksus – ehk Põhjamaade laitmatu kvaliteet mõistlike hindadega – ja tulemuslik ravi. "Tahame näidata Venemaa klientidele Eesti kuurortide puhkamis- ja ravivõimaluste mitmekesisust, tutvustada meie spaakultuuri tippkvaliteeti, mille oleme viimaste aastate jooksul edukalt saavutada suutnud," lisas ta.

Anne Veski sõnul võttis ta spa liidu pakkumise kampaanias kaasa lüüa pikemalt mõtlemata. "Eesti kuurorditraditsioon on oluline osa meie riigi ajaloost ning hetkel on sellest saamas kaasaegse Eesti turismi visiitkaart. Seetõttu on mul äärmiselt hea meel kutsuda oma Vene sõpru külla seda meeldivat ja kasulikku ajaviidet kogema," selgitas ta.

Eesti kuurordid ja tervisekeskused hakkasid arenema 19. sajandi keskel ning väga kiiresti kujunesid nendest välja Venemaa mitmete kultuuritegelaste ja ka tsaari õukonna lemmikpuhkusepaigad. Oma tegevuse täishoo saavutasid nad sajandivahetuseks ja nende areng toimus kuni Esimese maailmasõjani. Kuurortide areng toimus täie hooga ka Nõukogude ajal, mil laiendati olemasolevaid ravivõimalusi ning ehitati juurde uusi ravi- ja puhkekomplekse.

"Eesti kuurortide kultuur on ajalooliselt tihedalt seotud Venemaa ja vene klientuuriga. Eesti tervise- ja ravikeskused on Vene vanema põlvkonna jaoks seotud nostalgiliste mälestustega, kuid kaasaegne põlvkond ei ole nii hästi kursis meie kuurortide kultuuri ja arenguga. Tahame taas tutvustada Eesti sanatooriume Moskva inimestele, kuna usun, et aeg on küps meie ühist traditsiooni taastada ja edasi arendada," märkis Vello Järvesalu.

1996. aastal loodud ja varasemalt vaid ravispaasid ühendanud spaa liidul on tänaseks 17 liiget kõikidest Eesti regioonidest. Liidu eesmärkideks on kuurort-ja taastusravi ning heaoluspaa teenuste arendamine ja edendamine.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. September 2009, 13:29
Otsi:

Ava täpsem otsing