Emo võidab igal juhul empaatia

Mari Hiiemäe 11. september 2009, 00:00

Üks osalistest, Von Krahli teatri näitleja Riina Maidre rõhutab, et PostUganda näol on tegemist eelkõige bändiga, mille edasine teekond on seotud kontserttegevusega. Viit ülesastumist Von Krahlis nimetab Maidre siiski etendusteks, kuna need esitatakse ühtaegu kuulatavas ja vaadeldavas vormis.

"Etendusel on kindel sisu ja me teeme lava-show'd, räägime, laulame, tantsime ja mängime pilli," rääkis Maidre.

Duo eesmärk on tõmmata publiku tähelepanu tõsiasjale, et see, mis toimub inimese sees, on märksa olulisem sellest, mis toimub temast väljaspool.

"Kindla peale on praegu rasked ajad ja maailm on üldse üleminekuperioodis. Meie väidame, et ei ole mõtet teeselda, sest kõik, mis toimub inimese enda sees ja peas - isegi kui see on labane ja triviaalne -, on indiviidi jaoks muust olulisem," teatas Maidre.

PostUganda on kahe noore naise - näitleja Riina Maidre ja multimeediakunstniku ning muusiku Maike Londi projekt, mis ühendab nende intrigeerivad katsetused teha kunsti, mis näitaks asju sellises valguses, nagu need päriselt on.

"Emo võidab empaatia ja vastupidist teeselda on mõttetu. Mehi me armastame väga, aga seks müüb ja ka selle koha pealt vastupidist teeselda on mõttetu.

Ja mõttetu on teeselda, nagu ei tegeleks igaüks meist suurema osa oma ajast iseendaga, oma kehaga, oma seksuaalsusega, oma foobiate, hirmude ja oma vaikse, kuid pideva sisemise hüsteeriaga," avaldas Maidre tegijate seisukohti.

Etendused on omajagu bravuursed. "See, mida me esindame, on girlpower, tšikkide bravuuritsemine, millel on omad põhjused. Sama naiseteema ja seksuaalsuse teema on ka ühiskonnas olemas, kuid see ei avaldu sel kombel. Et seda teemat kunsti suunas viia, peab provotseerima teadlikult ja vinti veidi üle keerama. Etenduse puhul me loobume võltsviisakusest. Eks igaüks võib need teemad pärast enda jaoks sobivaks pehmendada," rääkis Maidre.

Nimi PostUganda sündis kevadel, kui projekti kallale asuti. Maidre sõnul sai see valitud eelkõige hea helikõla järgi ning selle esimene eesmärk on jääda meelde ning tekitada assotsiatsioone.

Duo sihid on kõrged ja maailmavallutuslikud. "Viis esimest korda mängime Von Krahli teatrisaalis, sealt edasi maailmalavadel," teatas Maidre bravuurikalt.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:03

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing