BÖRS: Aasias möllab Hiina

11. september 2009, 10:09

Aasia aktsiad on Hiina majandusuudiseid
kuulnuna kerkima asunud. Nimelt kerkis draakonitemaa tööstustoodang augustis
ökonomistide 11,8protsendilisest ootusest enam, lausa 12,3 protsenti.

See on juulikuuga võrreldes 10,8protsendiline tõus.

Kogu tõusu juures on hoopis vähem tähelepanu saanud Hiina augustikuised ekspordinumbrid, mis näitavad oodatust suuremat kukkumist. Eksport langes aastatagusega võrreldes 23,4 protsenti, oluliselt rohkem, kui prognoositud 19protsendiline vajumine. Kukkumine on kestnud juba kümme kuud ning seekordne oli suurim viimase kolme kuu jooksul.

Import langes 17 protsenti, mis samuti ületas 10,5protsendilise prognoosi päris korralikult ning viis väliskaubandusülejäägi augusti seisuga 15,7 miljardile dollarile. Impordi kukkumine oli sarnaselt ekspordile viimase kolme kuu suurim.

„Ekspordid ei parane täielikult enne, kui Hiina peamiseks kaubanduspartnerid USA ja Euroopa taas tõusule pööravad,“ hindas olukorda China International Capital ökonomist Xing Ziqiang Bloombergi vahendusel.

Hiina aktsiad on siiski julgelt kerkima asunud ning viinud CSI 300 indeksi 2,15protsendilisse plussi. Tööstustoodangu kasv on kaasa võtnud ka Hiinas suuruselt teise arendaja Poly Real Estate Group, kelle aktsiahind kerkis 3,1 protsenti. Ka riigi suuruselt kolmas naftakompanii Cnooc kerkis nädala rekordi teinud naftahinnast haaratuna 2,4protsendilisse plussi.

Jaapani Nikkei 225 indeks on langenud 0,66 protsenti, kuigi sealsel turul on mitu suuremat kerkijat nagu raskemasinatootja IHI Group 4,2protsendilise kerkimise ja Nippon Electric Glass 3protsendilise tõusuga.

Hongkongi Hang Seng indeks on tõusnud 0,97 protsenti ja India Sensex indeks on vajunud 0,22 protsenti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. September 2009, 10:09
Otsi:

Ava täpsem otsing