Arvamus: Savisaar sai alusetult vastu pead

13. september 2009, 14:38

ERR kirjutas uudise pealkirjaga: "Savisaar
ja Grõzlov: sõja ajalugu ei tohi ümber kirjutada". Uudise pealkiri annab tunda
nagu Savisaar oleks nõus Venemaa seisukohaga, mis ei ole nõus võrdsustama
stalinismi natsismiga.

Olles täiesti vastu Keskerakonna poliitikale ning ääretult kriitiline Edgar Savisaare kui poliitiku tegevusele, arvan siiski, et see käsitlus on kõnealuse poliitiku suhtes ebaaus.

Toon järgnevalt ERR uudise:

Tallinna linnapea Edgar Savisaar ja Ühtse Venemaa (Jedinaja Rossija) fraktsiooni juht ja riigiduuma esimees Boriss Grõzlov on ühel meelel, et ajaloo, sealhulgas Teise maailmsõja sündmusi ei tohi ümber kirjutada.

"Me hakkame karmilt takistama katseid seada ühele pulgale fašism ja NSV Liidus kehtinud režiim," ütles Grõzlov fraktsiooni Ühtne Venemaa pressiteates.

Suvel võttis Venemaa vastu seaduse, mis võimaldab riigis karistada ajaloo ümberkirjutamist. President Dmitri Medvedevi juhtimisel on loodud ka komisjon, mis seda võitlust koordineerib.

Olgu märgitud, et Euroopa Parlament võrdsustas aprillis stalinismi kuriteod Saksa natside sooritatutega.

OSCE parlamentaarse assamblee hiljutises resolutsioonis aga märgiti, et mõlemad totalitaarsed režiimid tõid Euroopale tohutut kahju. Resolutsioonis märgiti samuti, et nii stalinistid kui ka natsid viisid inimkonna suhtes läbi genotsiidi.

Moskva linnavalitsuse teatel kohtus Tallinna linnavalitsuse delegatsioon, mida juhib Savisaar, Venemaa valitseva partei Ühtne Venemaa liidritega. Savisaar kohtus ka riigiduuma välissuhete komitee esimehe Konstantin Kossatšoviga. Tallinna linnapea kutsus Ühtse Venemaa delegatsiooni Tallinna Aleksius II väljaku avamisele, mis toimub septembri lõpus.

Antud uudises pole mitte ühtegi seisukohta Savisaarelt. Mitte kuidagi ei ole võimalik välja lugeda, et Savisaar ei võrdsustaks natsismi stalinismiga.

Kahtlemata, on Savisaare tegevus Tallinna linnapeana väärt väga tõsist kriitikat. Ent säärane uudis, mis läheb üle võlli, pigem tekitab kaastunnet ja poolehoidu Savisaare vastu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. September 2009, 14:44
Otsi:

Ava täpsem otsing