Ragn-Sells lükkas prügi eramaale

14. september 2009, 07:55

Riigimaal prügi koristanud Ragn-Sells
sattus töö käigus eraomaniku maale, kuhu omaniku arvates maeti ka prügi maha.
Prügifirma eitab seda.

"Minu maa peal pole selles kohas varem prügi olnud," rääkis Alari Arak. Mehe imestus oli suur, kui ta nädalajagu päevi tagasi avastas, et abikaasa nimel oleval kinnistul on maapind teistpidi pööratud ning maa seest paistis kiletükke, klaasi ja muud sodi. Mehe sõnul mattis Ragn-Sells prügi maa sisse, mida tõendavad ka maa seest välja kaevatud savihunnikud.

Tallinnas Peterburi teelt alguse saav Betooni tänav, mis vanametallikäitleja Kuusakoski juures keerab vasakule, jõuab paari kilomeetri pärast raudteeni. Raudteeülesõidu ning vasakule poole jääva raudtee-äärse tee koristamiseks korraldas Keskkonnaministeerium riigihanke, mille võitis AS Ragn-Sells.

Reformimata riigimaa oli aastate jooksul muudetud prügimäeks. Tee ääred olid paari kilomeetri pikkuselt ja kuni 15 meetri laiuselt koormate kaupa täis tassitud kõiksugu sodi. Prügifirma vedas ära ligi 300 tonni prügi, millest 200 tonni oli vanu rehve.

Hanketingimuste järgi tuligi praht kokku koguda ning ära viia. Vanade telliste ning pinnase hunnikud tohtis pärast keskkonnaametniku luba laiali lükata.

Ragn-Sellsi ohtlike jäätmete ja probleemtoodete teenusejuhi Üllar Rego selgitusel võis tõesti hunnikutesse jääda olmejäätmeid, mis silumise käigus sattusid eramaale. "Kindlasti ei kaevanud me sinna auku, et prügi maha matta," lükkas ta Araku süüdistuse tagasi.

Kohapeal viibinud keskkonnaameti jäätmespetsialist Heikko Antsmäe rääkis, et eramaal oli näha värskelt laiali lükatud pinnast, kuid kas prügi oli äsja maapinda sattunud või oli see seal juba varem, on tagantjärele raske öelda. Küll oli tema sõnul kahetsusväärne, et hunnikute laialilükkamisel satuti üle krundi piiri.

Arak oli aga eriti pahane Ragn-Sellsi suhtumise peale: "Suure vaidlemisega sain lõpuks tõestatud, et prügi on seal maa sees. Tellisin veel oma raha eest kopa ja kutsusin keskkonnaameti ja prügifirma esindajad kohale."

Eelmisel kolmapäeval vedas Ragn-Sells aukudest välja tulnud prügi minema.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. September 2009, 09:02
Otsi:

Ava täpsem otsing