Ajakirja Köök väljaandja pankrot rauges

15. september 2009, 13:52

Harju maakohus lõpetas eilse kuupäevaga
Kirjastuse Elustiil OÜ pankrotimenetluse raugemise tõttu pankrotti välja
kuulutamata. Ajakirja Köök, mille välja andmisega kirjastus tegeles, lõplik
saatus veel selgunud ei ole.

Juhatuse liige Arne Kaasik ütles, et pankrot tõesti rauges ning põhjus on Ametlikes Teadaannetes toodud.

Pankrotiseaduse § 29 lg 1 ütleb, et kohus lõpetab määrusega pankrotimenetluse, pankrotti välja kuulutamata, raugemise tõttu, vaatamata võlgniku maksejõuetusele, kui võlgnikul ei jätku vara pankrotimenetluse kulude katteks ja puudub vara tagasivõitmise ja tagasinõudmise võimalus.

„Väikese kirjastusena ei olnud meil jaksu neid keerulisi aegu üle elada, nii nagu suurtel kirjastustel on," ütles Kirjastuse Elustiil osanik ja juhatuse liige Arne Kaasik. Ta lisas, et väikesel kirjastusel erinevalt suurtest pole ka parematest aegadest kogutud sääraseid varusid.

Ajakirja Köök kaubamärk kuulub Kaasiku sõnul ettevõttel Positive Projects OÜ ning koostöös uuritakse kaubamärgi omanikega väljaandmise jätkamise võimalust. "Siin lõplikke vastuseid veel ei ole aga tõenäoliselt Positive Projects leiab võimaluse väljaandmise jätkamiseks," märkis ta.

Ajakiri ei ilmu iga kuu ja selle viimane number jääb pankrotimenetluse eelsesse aega, rääkis Kaasik. Positive Projectsi kaudu töötab ka ajakirja Köök veebilehekülg.

Positive Projects juhatuse liige ja osanik on Atko Januson. Kirjastus Elustiili osanikud on Arne Kaasikule kuuluv Smart People OÜ ja ajakirja Köök tegevtoimetaja Virge Suursoole kuuluv Wakeful OÜ.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. September 2009, 13:52
Otsi:

Ava täpsem otsing