Urmas Arumäe läks IRList Keskerakonda

15. september 2009, 10:32

Kunagine Mart Laari esimese valitsuse
justiitsminister ja Viimsi eksvallavanem Urmas Arumäe liikus IRList
Keskerakonda ning kandideerib valimistel nende esinumbrina Viimsis.

"Minu liitumine Isamaaga 1992. aastal oli armastuse abielu. Aastal 2006 pettis Isamaa mind Res Publicaga. Armastus sai otsa ja algas hall argipäev, mis lõppes lahutusega ehk minu lahkumisega erakonnast 19. juulil 2009," selgitas Arumäe. "Uus suhe Keskerakonnaga on oma algusefaasis mõistuseabielu – milleks see välja areneb, ei tea. Tähtis on pooltevaheline usaldus ja lugupidamine. Kuniks seda jätkub on kõik hästi," lisas ta.

Arumäe astus IRList välja tänavu juulis, et taanduda suurest poliitikast. Kuna aga kohalik elu oma vallas huvitas teda endiselt, nagu ka tegutsemine Harjumaa Omavalitsuste Liidus, siis jäi ta vastavalt kokkulepetele kohaliku volikogu valimistel Viimsis IRLi nimekirja, seisab Keskerakonna pressiteates.

6. septembril, 45 tundi enne kandidaatide registreerimiseks esitamise lõppemist, teatati Arumäele, et IRL viskas ta valimisnimekirjast välja. Arumäe on seda kommenteerinud nii: "Selline IRLi poolne käitumine 24. tunnil oli ilmselgelt pahatahtlik ja suunatud sellele, et võtta minult seadusega tagatud kandideerimisvõimalus vallavolikogu valimistel. Viimsi tänase vallavanema allkirja kandvas 6. septembri e-kirjas on viited sellele, et minu valimisnimekirjast väljaviskamine on kooskõlastatud IRLi eestseisuse ja IRLi Harju piirkonna juhatuse inimestega".

"Selline käitumine tekitas minus esialgu viha, sest minu lastetuba ja moraal ei aktsepteeri sellist alatut käitumist ja seljataga manipuleerimist. Ma ei ole seda tüüpi, kes sellisele alatule käitumisele alluks ja käed üles tõstaks," lisas Arumäe Keskerakonna teatel. "Kuna üksikisikuna Eestis edu ei saavuta ja üksinda vaenuliku süsteemi vastu ei saa, tuleb valida teine süsteem, millele toetuda," märkis ta.

7. septembril tegi Keskerakonna Viimsi osakonna esimees Lembit Allingu Arumäele ettepaneku liituda nende Viimsi valimisnimekirjaga. "Vaatamata varasemale erakondlikule kuuluvusele tean ma Arumäed kui sõnapidajat, ausat, suurte kogemuste ja hea ettevalmistusega Viimsi vallavanemat ning kui lugupeetud vandeadvokaati. Ma ei kõhelnud hetkekski kui pakkusin talle meie nimekirjas esikohta," põhjendas Allingu.

"Olen tutvunud Keskerakonna kohaliku omavalitsuse volikogu valimiste valimisplatvormiga ja sellele olen valmis alla kirjutama," rääkis Arumäe.

Concordia büroo vandeadvokaat Urmas Arumäe on ka Estonian Business Schooli õiguse ja avaliku halduse õppejõud ja samas ülikoolis doktorant. Ta on ka Harjumaa Omavalitsuste Liidu esimees.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. September 2009, 10:35
Otsi:

Ava täpsem otsing