Trigonit muserdab Rahumaale antud laen

Virge Haavasalu 16. september 2009, 00:00

Mullu teises kvartalis andis Silvano FG oma suurimale aktsionärile Alta Capital Partnersile 44,5 miljonit krooni laenu, mis osaliselt tagasi maksti, aga osaliselt (20,2 mln) koos intressi- ja viivisetuluga tänavu teises kvartalis maha kirjutati. Majandusaruande järgi laenujääk provisjoneeriti.

"Ettevõtte mastaapi arvestades ei ole tegemist ülisuure summaga, aga ligi 2 miljoni euro provisjoneerimine võrdlemisi väikeste selgitustega vajaks väikeaktsionäri seisukohast kindlasti suuremat tähelepanu," märkis Trigon Fondide fondijuht Mehis Raud.

Raua sõnul on nad ettevõttele juba oma rahulolematust avaldanud ja seda küsimust ka ettevõtte finantsjuhiga kohtumisel arutanud.

Fondil on Silvanos 1,4 protsendi suurune osalus.

"Oleme jäänud Silvano aktsionäriks vaid seetõttu, et juhatus on meile suuliselt kinnitanud, et edaspidi sarnaseid seotud osapooltega tehinguid ei tehta," ütles Raud.

Silvano FG finantsjuhi Baiba Gegere sõnul on laen pikendatud kuni selle aasta lõpuni ja seda ei ole kindlasti maha kantud.

"Provisjon peegeldab mittemaksmise riski, kuid ei tähenda, et Silvano on lõpetanud laenu tagasinõudmise," selgitas ta. "See oleks ebaloogiline ja samuti ebaseaduslik. Provisjon tühistatakse tasapisi, kuni laen on tagasi makstud."

Kuna varem on laenu tagasimaksed hilinenud, otsustas Silvano juhatus kogu laenusumma provisjoneerida, põhjendas Gegere. Tänavu esimeses ja teises kvartalis hinnati ümber kõik Silvano partnerite nõuded.

"Laen oli lühiajaline finantsinvesteering Silvano jaoks, mis tähendab 15% tulu aastas," märkis finantsjuht. "Meie hinnangul mängib majanduskriisi puhkemine põhilist rolli laenu tagastamise raskustes," lisas ta.

Ka Alta Capitali jurist Anton Sigal kinnitas, et 20 miljoni kroonine laenujääk ei ole kustutatud ja et praegu käivad selle restruktureerimise läbirääkimised. "Laen ei ole maha kirjutatud ja on bilansis ilusti alles summas 1,2 miljonit eurot, mis sisaldab nii põhiosa kui ka intresse, tähtajaga selle aasta lõpus," ütles Sigal.

"Provisjon ei tähenda mitte mingil juhul seda, et laenu ei pea tagasi maksma või et Silvano ei kavatse seda tagasi nõuda," toonitas Sigal, kelle sõnul käivad laenu tagastamise ja võimaliku restruktureerimise üle läbirääkimised. Esialgne laen oli Silvano jaoks lühiajaliseks finantsinvesteeringuks ja tehti turutingimustel, lisas ta.

"Raskused laenu ühe osa kohese tagasimaksmisega tulenevad üldisest likviidsuse kriisist finantsturgudel, ja pooled teevad koostööd nende lahendamiseks, kusjuures selles osas on põhimõtteline kokkulepe olemas," märkis Sigal.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:13
    Otsi:

    Ava täpsem otsing