Aktsiate tagasiost enam kui kümne aasta kehvim

16. september 2009, 20:24

Analüüsikeskuse Standard Poor’s
teatas, et nende koostatud aktsiaindeksi S P 500 koosseisu ettevõtete
aktsiate tagasiost langes madalaimale tasemele alates vähemalt 1998.
aastast.

Teises kvartalis ostsid ettevõtted oma aktsiaid tagasi 24,2 miljardi dollari eest, mis on 72 protsenti vähem kui aasta tagasi ning on väikseim alates ajast, mil ettevõte hakkas andmeid koguma, kirjutab The Wall Street Journal.

Oma aktsiaid ostis tagasi 169 ettevõtet võrrelduna 228 kompaniiga aasta tagasi.

Suurim tagasiostja on naftagigant Exxon Mobil 5,5 miljardi dollariga. Ettevõte on kulutanud selleks igas kvartalis miljardeid dollareid vähendades vabalt kaubeldavate aktsiate hulka umbes kaks protsenti kvartalis.

Teisel kohal on jaekaubandusgigant Wal-Mart, mis kulutas selleks eelmises kvartalis 1,9 miljardit dollarit.

Aktsiate tagasiost saavutas oma haripunkti 2007. aastal, mil S P 500 indeksi ettevõtted tegid seda kokku 172 miljardi dollari eest. Toona kulutasid ettevõtted aktsiate tagasi ostmiseks pea kaks korda rohkem kui dividendide maksmiseks.

Vaatamata dividendide kahanemisele 22 protsenti, kulutavad ettevõtted praegu aktsiate tagasi ostmisele poole vähem kui dividendide maksmisele, kommenteeris ajalehele S P analüütik Howard Silverblatt.

Oma aktsiate tagasiost on dividendide kõrval teiseks mooduseks, mida ettevõtted teevad aktsionäride vara väärtuse kasvatamiseks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. September 2009, 20:24
Otsi:

Ava täpsem otsing