Uue diileri teenindusalasse jääb ca 1300 KIA sõidukit

21. september 2009, 18:44

KIAde diileriks saanud Autospirit Tartu OÜ
teeninduspiirkonnas on kasutusel umbes 1300 KIAt, möödunud aastal osteti Tartus
203 seda marki sõidukit.

KIA Auto ASi juht Sven Litvinov rääkis Äripäevale, et peale Auto Forte Baltic OÜ lõpetamist Tartus oli neil valida kolme erineva jätkamisvariandi vahel. "Autospirit Tartu OÜ kasuks rääkis suhtumine, asukoht, personal ja alustamise kiirus," sõnas ta. Kellega KIA Auto veel diileriläbirääkimisi pidas ja kas nende seas oli ka Toyotade müüja Valoor, ei soostunud Litvinov ütlema.

Tartu ja Lõuna-Eesti osatähtsus KIAde müügis on läbi aegade olnud 15-20%. 2008. aastal müüdi Tartus 203 KIAt, mis andis 6%lise turuosa kogu uute sõidukite müügist. Orienteeruv KIAde arv Lõuna-Eesti regioonis on ligikaudu 1300 autot.

Autospirit Tartu OÜ juht Marko Viirand lausus, et KIA diileriks saamise protsess võttis aega alla kahe kuu. "Oleme pidevalt valmis uuteks võimalusteks ning KIA esindamine sobib meie Tartus esindatavate markide Nissan ja Chevrolet juurde väga hästi. Autospirit Tartul oli põhimõtteline valmisolek KIA esindamiseks olemas ja seetõttu möödusid läbirääkimised kiiresti ning kogu protsess võttis aega alla kahe kuu," märkis ta.

Vaatamata põhimõttelisele valmisolekule osutusid lisainvesteeringud siiski vajalikuks. Töökoda tuli kohendada KIA standarditele, üles panna reklaamsilt ja koolitada töötajaid.

Vastuseks küsimusele suurimate konkurentide kohta ütles Viirand, et KIA on end viimastel aastatel tõestanud ja selle automargi omanikud on sõidukitega üldjuhul väga rahul. "Näiteks väike-kesklassi auto Kia cee’d on omas segmendis vääriline konkurent kõigile automarkidele ning meie eeliseks on kindlasti seitsmeaastane garantii," selgitas Viirand. "Hinna ja kvaliteedi suhe on hästi paigas ja seda hinnatakse tänases majandussituatsioonis väga kõrgelt."

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. September 2009, 18:49
Otsi:

Ava täpsem otsing