Jüri Pihl: Tallinna linnaosad säilivad

ÄP 22. september 2009, 00:00

Keda peate oma peamiseks konkurendiks?

Mart Laar on kahtlemata tugev kandidaat, aga loomulikult pean tugevaimaks vastaseks linnapea Edgar Savisaart.

Esimene otsus, mille teete?

Savisaare linnavalitsus on elanud üle jõu, valimiste järel on linnakassa mitmeks aastaks tühi. Seega tuleb kohe vaadata otsa linna finantsseisule ja koostada kriisiplaan. Aga esmalt kärbin otsustavalt linna propagandakulusid, lasen lahti keskerakondliku poliitaparatuuri ja lõpetan dubleerivad tegevused.

Tallinna valupunkt?

Tallinnal on mitu valupunkti. Paraku peab suur hulk tallinlasi linnajuhtimist korrumpeerunuks. Muudame Tallinna korruptsioonivabaks, pakume ausat, avatud ja läbipaistvat linnajuhtimist, kus linnakodanikud saavad osaleda oluliste otsuste tegemisel. Teine oluline teema on kodanike turvatunne, seda igas mõttes. Ohjata tuleb kuritegevust ja pakkuda inimestele turvalist keskkonda. Teisalt kasvab kiirelt töötute arv, mistõttu tuleb välja tulla lisameetmetega nende abistamiseks. Erilise tähelepanu alla tuleb võtta need pered, kus vanemad on jäänud ajutiselt tööta, ja maksta vajadusel laste eest lasteaiatasu või tagada tasuta koolitoit.

Kas peate otstarbekas Tallinna linnaosade kaotamist ja pikemas perspektiivis ka Tallinna ja lähivaldade liitumist?

Rahvas on tüdinenud, et võim on koondunud linnavalitsusese, et mitte öelda linnapea kabinetti. Linnaosad säilivad. Tahame anda rohkem otsustusõigust halduskogudele ja toetame ka kogukondade arengut ja nende ideede ärakuulamist. See on eriti oluline nüüd, kus paljude otsuste tegemine on läinud Brüsselisse, Stockholmi ja Helsingisse.

Kas linn peab ehitama kortereid või ostma kinnisvaraarendajailt seisma jäänud kortereid?

Linnal tasub tõsiselt kaaluda seismajäänud korterite ostmist, arvestades nii linlaste vajaduste kui ka linna rahaliste võimalustega. Murekoht on ka okupatsiooniajal ehitatud "magalad", kus paljud majad lasevad ikka veel n-ö tuult läbi ja inimestel tuleb tasuda üüratuid küttearveid. Need majad tuleb ELi struktuurifondide raha toel rekonstrueerida.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:14

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing