Brasiilia miljardär himustab suurimat rauakaevandust

22. september 2009, 11:55

Brasiilia miljardär Eike Batista teatas, et
võib olla huvitatud osaluse omandamisest maailma suurimas rauamaagikaevanduses
Vale, vahendab Bloomberg.

Ta avalikustas oma huvi seejärel, kui üks aktsionär teatas, et tema poole on pöördutud sooviga osta ära aktsiaosalus.

„Meil on raha, ressursse ja ruumi – see juhtub,“ ütles Batista eile New Yorgis küsimuse peale tema huvist Vale vastu. Kuid rohkem ei olnud ta nõus kõnelusi kommenteerima.

Banco Bradesco valdusüksus Bradespar teatas börsiteates, et Batista näitas üles huvi ettevõtte kaudse osaluse vastu Vale’s. Bradespar teatas, et ei ole kaalunud ega nõustunud pakkumisega.

Batista soovib omandada ka Ladina-Ameerika suurimale pensionifondile Previle kuuluvat osalust rauamaagikaevandajas, kirjutas Brasiilia ajaleht Valor. Uudised tulid justkui vastukajana Brasiilia presidendi Luiz Inacio Lula da Silva kommentaarile, et Vale peaks ehitama terasesulatusetehaseid, et parandada tööhõivet riigis.

„Julgen öelda, et Brasiilia terasetööstus võiks olla odavaim maailmas,“ vastas Batista.

Kõigi nelja kompanii, mille Batistale kuuluv Grupo EBX on alates 2006. aastast börsile viinud, aktsiate hinnad on enam kui kahekordistunud. Ettevõte kontrollib Brasiilia suuruselt teist naftakompaniid OGX Petroleo e Gas Participacoes, kaevanduskompaniid MMX Mineracao e Metalicos, logistikaettevõtet LLX Logistica ja kommunaalmajanduse ettevõtet MPX Energia.

Läinud nädalal sõlmis EBX Brasiilia Santa Catarina osariigiga lepingu, mille kohaselt grupp investeerib miljard dollarit uude laevatehasese.

Ajakirja Forbes miljardäride topis tõusis Batista aastaga 142. kohalt 61-le, kuna OGX avalikku pakkumist ja kahe MMXi rauamaagiprojekti müüki 5,5 miljardi dollari eest Anglo Americanile. OGX sai 2008. aasta juunis avalikul aktsiapakkumisel 3,21 miljardit dollarit, kuna investorid panustasid, et Batista suudab võistelda nafta otsimisel Petroleu Brasileiroga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. September 2009, 11:55
Otsi:

Ava täpsem otsing