Finantsteenistus eelistas Kruudale Sõõrumaad

22. september 2009, 17:04

Tallinna finantsteenistus kolib 1.
oktoobril ettevõtja Urmas Sõõrumaa Rotermanni keskusesse, kuigi
kevadel kaaluti ka ärimehe Oliver Kruuda Tornimäel asuvaid ruume, kus
tegutses Kalev Meedia.

„Kaalusime 26 erineva pakkumise vahel. Kui tõesti võrrelda neid kahte erinevat pinda (Rotermanni kvartalit ja Kalev Meediat), siis tol hetkel oli seal (Tornimäel toim.) hind kõrgem, kuid ruumide sobilikkus polnud ka Tornimäel meie struktuurile vastav,“ ütles Linna finantsjuht Katrin Kendra. Ta lisas, et sealsed ruumid olid väga suured ega võimalda töötajaid üksteisest eraldada.

Rotermann Eesti OÜ juht Mart Saa arvates otsustati nende kasuks, sest kaubanduskvartalis on paremad büroopinnad. „Kruuda ruumides on parkimisega probleeme ja bussid ei sõida ka just täpselt maja eest,“ kommenteeris Saa veel Rotermanni eeliseid.
Rendileping sõlmiti viieks aastaks. Lepingus on kirjas etapilised hinnad ja need tõusevad korra aastas. Kui selle aasta lõpuni tasub finantsteenistus 80 krooni ruutmeetrilt, siis 2014. aastal peab maksma juba 199 krooni ruutmeetrilt. Koos käibemaksuga tuleb finantsteenistusel tasuda viie aasta jooksul keskmiselt 168 krooni ruutmeetri kohta.

Rotermanni kvartali omanik Urmas Sõõrumaa ütles oma viimases intervjuus Äripäevale, et Rotermannis oli keskmine ruutmeetri hind 300 krooni, kuid praeguseks on need poole võrra langenud. Seega võib finantsteenistusele pakutud rendihinda pidada Rotermanni kvartalis tavapäraseks. Sõõrumaa jäi aga täna Äripäevale tabamatuks. Saa pidas hinda rentniku jaoks soodsaks ja ütles, et sellised etapilise hinnaga lepinguid sõlmitakse viimasel ajal üha tihedamini.

„Meil on 930 ruutmeetrit täidetud ja rahavoog olemas,“ lausus Saa. Ta lisas, et finantsteenistus on praeguses majandusolukorras võrdlemisi usaldusväärsem lepingupartner. Pealegi on Rotermanni kvartali haldajale mugavam majandada ühe rentnikuga.
Varem kuulusid need 930 ruutmeetrit kolmele erinevale büroole. Saa sõnul lõpetas üks neist tegevuse, teine kolis emafirmaga kokku ja kolmas jäi makseraskustesse. Viimasega jagatakse maid siiani. „Kõigil kolmel olid erinevad probleemid, kuid need sattusid kogemata ühte aeg,“ lausus Saa.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. October 2009, 10:34
Otsi:

Ava täpsem otsing