Venemaa alustab ulatuslikku erastamist

22. september 2009, 20:07

Moskva planeerib suurejoonelist
erastamislainet, et täita järgmise aasta riigieelarvet, kirjutab Financial
Times.

Peaministri asetäitja Igor Šuvalov teatas, et valitsus töötab erastamiskava kallal, millega võiks teenida raha riigieelarve jaoks, anda ettevõtetele rohkem vahendeid infrastruktuuri investeerimiseks ning vähendada korruptsiooni.

„Kui turg oli väga heas olukorras ja korjasime reservide jaoks raha, ei rääkinud me palju erastamisest – see oli peaaegu surnud teema,“ tunnistas Šuvalov eile Washingtonis G20 kokkusaamisel. „Kõik plaanid, mis tehti, jäid täitmata. Usun, et nüüd on aeg sinna tagasi pöörduda… tulu pärast, mille võime teenida,“ lisas ta.

Umbes 5500 ettevõtet võidakse ümber kujundada aktsiakapitalile ehitatud ettevõteteks või müüb valitsus lihtsalt mõne ettevõtte aktsiaid. Valikus on sadamad ja lennujaamad, mis vajavad hiiglaslikke investeeringuid infrastruktuuri ning võimalik, et ka riigi poolt kontrollitav naftakompanii Rosneft. Valitsus plaanib müüa kuni 20 protsenti laevakompanii Sovcomflotist juba sel aastal, kuigi enamik aktsiamüügiplaanist jääb järgmise aasta teise poolde.

„Arvan, et peame pisut ootama kuni turg on stabiilsem ja olukord parem ja turvalisem, kui praegu. Võib-olla juhtub see järgmise aasta teises pooles, aga peame tööle hakkama juba praegu. See plaan on tõeline,“ kinnitas Šuvalov.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. September 2009, 20:07
Otsi:

Ava täpsem otsing