Markko Märtini müüginimekirja Tartus vuravad sisse Kiad

Anne Oja 23. september 2009, 00:00

Kia Auto ASi juhatuse liige Sven Litvinov ütles, et pärast Auto Forte Baltic OÜ lõpetamist Tartus oli neil valida kolme jätkamisvariandi vahel. "Autospirit Tartu OÜ kasuks rääkisid suhtumine, asukoht, personal ja alustamise kiirus," sõnas ta.

Kellega Kia Auto veel läbirääkimisi pidas ja kas nende seas oli ka Toyotade müüja Valoor, ei soostunud Litvinov ütlema.

"Eelmisel nädalal sõlmitud koostöölepingu kohaselt hakkab Autospirit Tartu OÜ nüüdsest tegelema ka Kia sõidukite müügi ja hooldusega Tartus," lisas Litvinov.

Tartu ja Lõuna-Eesti osatähtsus Kiade müügis on läbi aegade olnud 15-20%. 2008. aastal müüdi Tartus 203 Kiat, mis andis 6%-lise turuosa kogu uute sõidukite müügis. Orienteeruv Kiade arv Lõuna-Eesti regioonis on ligikaudu 1300 autot.

Autospirit Tartu OÜ juhatuse esimees Marko Viirand ütles, et Kia edasimüüjaks saamine võttis aega alla kahe kuu. "Oleme pidevalt valmis uuteks võimalusteks ning Kia esindamine sobib meie Tartus esindatavate markide Nissan ja Chevrolet juurde väga hästi. Autospirit Tartul oli põhimõtteline valmisolek Kia esindamiseks olemas ja seetõttu möödusid läbirääkimised kiiresti," märkis Viirand.

Vaatamata põhimõttelisele valmisolekule osutusid lisainvesteeringud siiski vajalikuks. Töökoda tuli kohendada Kia standarditele, üles panna reklaamsilt ja koolitada töötajaid. "Meie juures on ametis ka päris palju pikaaegase Kia-taustaga töötajaid, keda klient kohtas eelnevalt oma autot hooldades," märkis Viirand.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:14

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing