Sõõrumaa võitis Kruudat üüriduellis

Katariina Krjutshkova 23. september 2009, 00:00

"Kaalusime 26 pakkumise vahel. Kui tõesti võrrelda neid kahte erinevat pinda (Rotermanni kvartalit ja Kalev Meediat), siis tol hetkel oli seal (Tornimäel - toim) hind küll kõrgem, kuid ruumide sobilikkus polnud Tornimäel meie struktuurile vastav," ütles Tallinna finantsjuht Katrin Kendra. Ta lisas, et Tornimäe ruumid olid väga suured ega võimaldanud töötajaid üksteisest eraldada.

Rotermann Eesti OÜ juhi Mart Saa arvates otsustati nende kasuks, sest kaubanduskvartalis on paremad büroopinnad. "Kruuda ruumide puhul on parkimisega probleeme ja bussid ei sõida ka just täpselt maja eest," nimetas Saa Rotermanni eeliseid.

Rendileping sõlmiti viieks aastaks. Lepingus on kirjas etapilised hinnad ja need tõusevad korra aastas. Kui selle aasta lõpuni tasub finantsteenistus 80 krooni ruutmeetrilt, siis 2014. aastal peab maksma juba 199 krooni ruutmeetrilt. Koos käibemaksuga tuleb finantsteenistusel tasuda viie aasta jooksul keskmiselt 168 krooni ruutmeetri kohta.

Rotermanni kvartali omanik Urmas Sõõrumaa ütles oma viimases intervjuus Äripäevale, et Rotermannis oli keskmine ruutmeetri hind 300 krooni, kuid praeguseks on need poole võrra langenud. Seega võib finantsteenistusele pakutud rendihinda pidada Rotermanni kvartalis tavapäraseks. Sõõrumaa jäi aga eile Äripäevale tabamatuks.

Saa pidas hinda rentniku jaoks soodsaks ja ütles, et selliseid etapilise hinnaga lepinguid sõlmitakse viimasel ajal üha tihedamini.

"Meil on 930 ruutmeetrit täidetud ja rahavoog olemas," lausus Saa. Ta lisas, et finantsteenistus on praeguses majandusolukorras võrdlemisi usaldusväärne lepingupartner.

Varem kuulusid finantsteenistuse renditavad pinnad kolmele büroole. Saa sõnul lõpetas üks neist tegevuse, teine kolis emafirmaga kokku ja kolmas jäi makseraskustesse. Viimasega jagatakse maid siiani.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:14
    Otsi:

    Ava täpsem otsing