Aktsionärid lepivad Telekomi müügiga vastumeelselt

Anne Oja 24. september 2009, 00:00

Eile õhtul parasjagu keset põldu jahti pidav Eesti Telekomi aktsionär Jaan Talts ütles, et ei rõõmusta riigi otsuse üle müüa maha Telekomi aktsiad.

Talts ootab müügiotsuse langetamisega viimase hetkeni ehk 9. oktoobrini. "Enne seda annab mõelda ja arutada," põhjendas ta.

Talts tunnistas Äripäevale, et maksis Eesti Telekomi aktsia eest rohkem kui sada krooni. "Võita saavad praegu vaid need, kes ostsid madala hinnaga - 80, 70 või 60 krooniga. Kes ostsid aasta-poolteist tagasi ja teenisid dividendi, on nullis," selgitas ta.

"Telekomiga pole ma võitnud mitte midagi, pigem olen kõige vähem kaotanud," lisas Eesti Telekomi 15 425 aktsia omanik.

"No ega midagi väga rõõmustavat pole," rääkis Talts teda valdavatest tunnetest. "Eks nad ise teavad, kui raske seis selle eelarvega on," lisas ta.

"Oi, ma ei oska üldse öelda," sõnas Talts vastuseks küsimusele, kuhu ta vabaneva raha paigutaks. "Olukord on väga närviline. Kui olukord stabiliseerub, siis ma investeeriks küll veel aktsiatesse. Praegu ostavad kõik igasuguseid Arco Varasid ja Baltikaid, teadmata, kuidas neil minema hakkab."

Soomes töötav Eesti Telekomi aktsionär Ants Promann ütles, et pole küll viimaste arengutega kursis, kuid põhimõtteliselt on selge, et Telekomi müügiga on riigil kuri karjas.

"Mina olin võtnud pikaajalise positsiooni," märkis Promann pettunud häälel tekkinud sundseisu kohta. "Kas on võimalik mitte müüa, kui riik müüb?" küsis ta vastuseks küsimusele, kas on otsustanud TeliaSonera pakkumise vastu võtta.

"Kui perekond hõbelusikaid müüb, on ikka kuri karjas. Praegust madalseisu arvestades, kas see on ikka mõistlik? Müüa võiks ehk paari-kolme aasta pärast," selgitas ta.

Ants Promannile kuulub 13 100 Eesti Telekomi aktsiat.

Eesti Telekomi väikeaktsionär Tõnis Kiisküla rääkis, et kuni üleeilseni oli tema kindel otsus aktsiaid hoida, kuid eilse info valguses võtab ta koos abikaasaga TeliaSonera ostupakkumise vastu.

Tõnis ja Juta Kiiskülale kuulub kokku 49 950 Eesti Telekomi aktsiat. Perekond tegeleb ettevõtlusega Haapsalu külje all Uuemõisas.

"Ütleme, et reaktsioon on positiivne," ütles Tõnis Kiisküla. Ta täpsustas, et hindab valitsuse tööd, mille tulemusel hind kerkis ja makstakse välja ka dividende. "Kellelegi ei tehta siin liiga," märkis ettevõtja.

"Ma olen mõelnud selle peale, et aktsiat hoida, kuid risk on olemas, et sinna jääb paar-kolm lolli. Kui tõesti tahad aktsiat hoida ja sul on tõesti nii palju vabu vahendeid, et... Mul sellist asja pole," märkis Kiisküla.

Kiisküla ütles, et ei tea veel, mida aktsiate alt vabaneva rahaga teeb. "Mul on seal piisavalt vaba raha," kummutas ta võimaluse, et laiendab oma praegusi ettevõtteid. "Eks ma investeerin ikka edasi, kuid pole veel otsustanud, kuhu," märkis ta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:14
    Otsi:

    Ava täpsem otsing