Konkurentsiamet vabastas kindlustusseltsid kartellikahtlusest

25. september 2009, 16:19

Konkurentsiamet ei tuvastanud
kindlustusandjate, kindlustusseltside liidu ja Eesti Liikluskindlustuse Fondi
tegevuses konkurentsiseaduse rikkumist, lükates nii tagasi kindlustusmaaklerite
liidu aastatagused kartellisüüdistused.

Eesti Kindlustusseltside Liidu (EKSL) juhatuse esimehe Kristjan Niinemaa sõnul lõpetas konkurentsiamet menetluse liidu ja mõnede turuosaliste suhtes, kuna ei sõlmitud mingeid konkurentsiseaduses keelatud kokkuleppeid, teatas Eesti liikluskindlustuse fond ja kindlustusseltside liit.

"Konkurentsiamet tõdes oma otsuses, et kindlustusseltside liidul on erialaliiduna õigus võtta seisukohti sektorit puudutavates küsimusest ning küsida nende sõnastamiseks nõu oma liikmetelt," ütles Niinemaa. Samas soovitas järelevalve konsultatsioonide korraldamisel selgitada asjaosalistele kohalduvaid õiguslikke piiranguid.

Otsuse selgitavas osas on konkurentsiamet osutanud, et turgu korrastavat meedet võib käsitleda hinnakokkuleppena, kui seda rakendatakse iseregulatsioonina. Sellisel puhul jääb seadusandjale suurem roll turu korrastamisel.

Teise otsusega lõpetas konkurentsiamet sama kindlustusmaaklerite liidu avalduse alusel algatatud menetluse Eesti liikluskindlustuse fondi (LKF) suhtes, kuna ei tuvastanud konkurentsiseaduse rikkumise tunnuseid. Konkurentsiameti otsuse kohaselt oli LKFil seaduslik õigus lõpetada kindlusmaakleritega lepingud liikluskindlustuse infosüsteemi kasutamiseks, samuti pole fond vahetanud konkurentsi kahjustavat teavet.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. September 2009, 16:19
Otsi:

Ava täpsem otsing