AUTOD: Uus A8 püüab esindussedaanide trooni

1706-aripaev 27. september 2009, 22:00

Juba 2003. aastast tootmises olev Audi A8
(tehasetähis D3) läheb peagi pensionile, sest esindussedaanide trooni asub
järgmisel aastal endale püüdma uus A8 (D4).

Tegu on autoga, mis üritab astuda võitlusse Mercedese uuenenud S-klassi ning BMW täiesti uue seitsmenda seeriaga. Kergete killast too ülesanne pole, sest mõlemad eelpool mainitud sõidukid on esindussedaanide kvaliteedilati tõstnud enneolematusse kõrgusesse.

A8 üritab oma võimalust püüda aga senisest julgema disaini ning radikaalsete tehniliste lahendustega. Nii on D4 kere puhul kaalu kokkuhoiu mõttes suur osa detaile valmistatud alumiiniumist ja magneesiumist. Audi peadisaineri Stefan Sielaffi sõnul avab A8 välisdisain aga uue lehekülje firma autode jaoks, olles uue disainkeele esmakandjaks.

Uus A8 jõuab müügile nii lühikese kui ka pika teljevahega versioonis, samuti ei loobuta Audi jaoks firmamärgiks kujunenud nelikveost. Sarnaselt praegusele mudelile on baasversioonid siiski saadaval ka esikveolistena, nii on A8 hinda võimalik hoida maksimaalselt madalana.

Jõuallikate valik peaks olema sarnane praeguse mudelipõlvkonna omaga – seega korralik valik diisel- ja bensiinimootoreid. Tippmudelitena jõuavad müügile tõenäoliselt uus S8 ning vähemalt üks 12silindrilise jõuallikaga versioon. Võimalik on ka hübriidmootoriga mudeli sünd, mis oleks otseseks konkurendiks Mercedese S-klassi hübriidvariandile.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. October 2009, 16:17
Otsi:

Ava täpsem otsing