Danske Capital: fondi sulgemine ei pruugi olla läbikukkumine

28. september 2009, 16:05

Danske Capitali tegevjuht Silja Saar
toonitas, et fondide sulgemine ei pruugi tähendada ebaõnnestumist, mida Eestis
hetkel pigem kaldutakse arvama.

"Fondide likvideerimine ja ka nende liitmine või muul moel ümberkujundamine on täiesti tavaline praktika," kommenteeris Saar. "Fondi tegevuse lõpetamine ei pruugi sugugi olla negatiivse maiguga ettevõtmine, läbikukkumisega seostatav, nii nagu Eesti hetkepraktikast järeldada võiks."

"Fondi likvideerimiseks või liitmiseks võib olla mitmeid põhjuseid ja valdava tõuke selleks saab anda finantsturgudel ja majanduses tervikuna toimuv - teatud fondi loomise ajend ehk äriidee ammendub teatud tingimuste muutumisel," põhjendas ta. Maailma finantskriis on kindlasti oluline sündmus, mis on tõukeks nüüd ja edaspidi mitmete ärimudelite ning -plaanide ülevaatamiseks, kuid fondide puhul Saare sõnul massilisest likvideerimisest rääkida ei saa.

Saar ütles, et fondivalitseja ülesanne on osakuomanike huvide maksimaalne kaitse, mida järgitakse nii fondi igapäevases juhtimises kui likvideerimisprotsessis. "Fondi likvideerimisel lõppeb fondivalitseja jaoks konkreetse fondiga seonduv äritegevus, st lõppevad nii selle tegevusega seotud tulude saamine kui kulude tegemine. Kas konkreetse fondi likvideerimisega kaasneb fondivalitsejale kasu või kahju, on seetõttu samuti individuaalne küsimus ja üldistades sellele läheneda ei saa," arvas Saar.

Danske Capital ei ole Saare sõnul Eestis sel aastal likvideerinud ühtegi fondi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. September 2009, 16:05
Otsi:

Ava täpsem otsing