Londoni olümpial tahab äri teha kuraditosin Eesti firmat

29. september 2009, 14:38

Eesti ettevõtjatest soovib 2012. aasta
Londoni olümpiamängudel oma tooteid ja teenuseid pakkuda 13 ettevõtet, kuid
Leedus on ennast registreerunud üle 20 firma.

„See ei ole elujõuline number. Tahame, et Eesti ettevõtjad mõistaksid, kuivõrd oivaline võimalus see neile on. Sa pead olema hull, kui lased käest sellise võimaluse,“ ütles Suurbritannia riikliku organisatsiooni esindaja Peter Cook tänasel pressikonverentsil.

Investeeringute nõustaja Enel Lausa vihjas, et hetkel on olümpiamängude vastu huvi tundnud Eesti IKT ja ehitusettevõtted.

“Ei ole oluline, kui suur on firma, vaid see, mida ta suudab pakkuda. Kui toode meile sobib, sõlmime lepingu,” lausus Cook.

Eesti olümpiakomitee divisjoni juhi Martti Raju sõnul jätkub Eesti ettevõtjatel Londoni olümpiamängudel tööpõldu küllaldaselt: alustades teede ja staadioni ehitamisest kuni meelelahutuseni välja. 17 000 inimest on vaja ära majutada, mis tähendab, et terve linn tuleb püsti panna.

Raju lisas veel, et niivõrd süstemaatilist pakkumisega pole ta varem kokku puutunud. “Oleme küll kuulnud tagant järgi, et näiteks Singapuris söödi Eesti juustu,” märkis Raju. Selline koostöövalmidus oli tema jaoks harukordne.

Ettevõtjad saavad tutvuda tingimustega interaktiivses hankekeskkonnas www.CompeteFor.com, milles peatöövõtjad otsivad erinevatele töödele allhankijaid. Hankeid on erinevatest valdkondadest: ehitusest kuni infotehnoloogia, toitlustese ja reklaamini ning kõigis neis valdkondades võivad konkureerida ka Eesti ettevõtjad.

Tänaseks on CompeteFor keskkonnas registreerunud ligikaudu 73 000 ettevõtet. Hetkel on käimas 131 erinevat hanget ning neile on lähimate aastate jooksul lisandumas veel tuhandeid. Hankekeskkond toimib edasi samadel põhimõtetel ka peale olümpiamänge.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. September 2009, 15:50
Otsi:

Ava täpsem otsing