Moody's kärpis Leedu reitingut

29. september 2009, 08:32

Reitinguagentuur Moody’s teatas eile õhtul.
Et kärbib Leedu välis- ja kohalikus valuutas kohustuste reitingu tasemelt A3
tasemele Baa1, jättes reitingu väljavaate negatiivseks.

See võib tähendada, et Leedu reiting alaneb veelgi.

Moody’se vanemanalüütik Kenneth Orchard põhjendab otsust majanduslanguse laastava mõjuga Leedu valitsuse rahandusele. „Leedu ja selle peamiste Euroopa kaubanduspartnerite majanduskasvu väljavaadete halvenemine annab alust arvata, et see trend niipea ei pöördu,“ tsiteeris agentuur Bloomberg.

Teises kvartalis oli Leedu SKP langus ELi riikide seas kõige järsem, 20,2%. Tulevaks aastaks prognoosib Leedu valitsus SKP langust 4,3%.

Moody’s prognoosib, et Leedu eelarvedefitsiit kipub 2009 ja 2010. a kerkima 10% lähistele SKPst. Nii välis- kui sisenõudlus mõõnab. Moody’s märgib, et Leedu valitsuse eesmärk kärpida eelarvedefitsiit aastaks 2011 3%-le SKPst on sellistes oludes "väga ambitsioonikas".

„Leedu ei suuda majanduskasvu toel oma eelarveprobleemidest välja „kasvada“, ütles Orchard. Samas – kui eelarvedefitsiiti mitte kärpida, nihkuks eurole üleminek aastatesse 2014-2015.

Reitingu negatiivne väljavaade kajastab Orchardi sõnul suurt ebakindlust selles osas, millal majandus ja valitsuse rahanduslik seis stabiliseeruda võiks.

Tõenäoliselt alaneb Leedu reiting veelgi, kui SKP langus jätkub ka tuleval aastal ning eelarvedefitsiit ei vähene, ütles Orchard.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. September 2009, 08:32
Otsi:

Ava täpsem otsing