Uus juht lennutaks Olympicu Kuule

Katariina Krjutshkova 30. september 2009, 00:00

Jäära tähtkujus sündinud Jürgensoni plaanid on samuti jäärapäised. Ambitsioonika kava elluviimiseks peab esmalt Olympicu kasumisse viima. Seepärast lendab ta seitsme riigi vahet, asendamatu Blackberry taskus, ja ajab asju. Olympicu kasiinoäris tunnevad teda kõik.

Jürgenson on Olympicus IT-juhina töötanud alates 2003. aastast. Uue ametiga tuli suurem vastutus. Samas nendib uus ninamees, et tavaliselt saab mantlipärijaks finantsdirektor või kasiinoäris operatsioonide juht.

Jürgensoni enesekindlus lööb välja tagasihoidlikul moel. "Mul ei ole kombeks end reklaamida. Eks head inimesed leitakse ikka üles. Ükskõik, kus maailma otsas nad paiknevad," ütles ta enda kiituseks. Jürgenson töötas parajasti osakonnajuhatajana Londoni telefonimüügiketis Eurofon, kui ta kuus aastat tagasi Olympicusse IT-juhi ametisse kutsuti. Kasiinoärisse sukeldudes oli tal juba hulga tutvusi maailma eri paigust.

Ülikooli kõrvalt tegi Jürgenson karjääri Eesti Telefonis. Tehnikahuvilisele noormehele anti kätte juhe ja öeldi: "See siin on Lasnamäe piirkond ja siin on kolm telefonijaama. Kõik see on sinu piirkond. Näe, siit jookseb juhe sisse. Ülejäänu vaata ise."

Mees pani pea ja käed tööle. Mõne aja pärast sai Eesti Telefoni administraatorist Jürgensonist tootejuht, seejärel projektijuht ja lõpuks geoinfosüsteemide valdkonnajuht.

Jürgenson ei käinud Eesti Telefonis vaid saba kergitamas, vaid lõi uusi väärtuseid. Töökaaslastega koos loodi ühtne geoinfosüsteem - sõlmiti ühtsed lepingud Eesti Telefoni, Eesti Energia ja Tallinna Veega.

Jürgenson ütleb enda kohta, et pigem on ta meeskonnamängija kui väike füürer. Ta leiab, et üksi saab väga vähe ära teha ja enda ümber tuleb tõmmata häid inimesi. Tema meelest tuleb kõigile võimalus anda, aga teist võimalust ta enam naljalt ei anna.

Armin Karu, Olympic Casino nõukogu esimees
Olime kord Jürgensoniga Ukraina kasiino ehitusel ja pidime kasiino laupäeval avama.Aga ekskavaator lõhkus reedel valguskaabli ja rikke tõttu automaadid ei töötanud. Töömehed olid nädalavahetuseks koju läinud, aga Jürgenson ei pidanud paljuks labidas kätte võtta ja kaabli vahetamiseks mõned meetrid kraavi kaevata. Saime kasiino õigel ajal avatud. Temaga läheksid kõik luurele.

Kui me tõesti otsustame, et viime Olympicu lipu Las Vegasesse, siis sinna Jürgenson selle ka viib. Ta on äärmiselt arenguvõimeline. See on ka üks põhjuseid, miks me just talle tegime ettepaneku tüüri juurde asuda.

Risto Kõresoo, Jürgensoni sõber, 3R Computers OÜ juhatuse liige ja üks omanikest
Veidi vähem kui kümme aastat tagasi ütles Jürgenson, et sõidab Inglismaale karjääri tegema. Ühe aastaga jõudis ta Eurofone'i poeketi branch manager'i ametini.

Jürgensoni juures hindan julgust teha asju, mille tegemiseks enamikul julgust ega püsivust ei jätkuks.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:14
    Otsi:

    Ava täpsem otsing