Paeti ja Langi tahetakse umbusaldada

30. september 2009, 13:02

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon otsustas
täna algatada allkirjade kogumise välisminister Urmas Paeti umbusaldamiseks,
teatas erakond oma pressiteates. Samuti otsustas Keskerakonna fraktsioon toetada
sotside algatatud umbusaldusavaldust viisaskandaali sattunud justiitsminister
Rein Langi vastu.

„Täna hommikul kohtus Keskerakonna fraktsioon välisminister Paetiga, mille eesmärgiks oli saada selgitusi otseallikast, miks välisminister tegi kiirkorras ja äärmise saladuskatte all ettepaneku tühistada sissesõidu keelud nii Sergei Markovi kui ka Vassili Jakemenko suhtes,“ ütles Keskerakonna fraktsiooni esimees Kadri Simson.

Simsoni sõnul on välisminister andnud viisaskandaalis väga vastukäivaid selgitusi. „Ka Keskerakonna fraktsioonile ei osanud ta nimetada ühtegi ootamatult muutunud asjaolu või ära langenud süüdistust käesoleva aasta maist, mis oleks õigustanud valitsuskriisi ajal Vassili Jakemenko kustutamise nn. mustast nimekirjast,“ märkis Simson.

Simson ütles, et välisminister Paet on viisaskandaalis muutnud korduvalt selgitusi oma käitumise tegelike motiivide suhtes. „Sellega on ta eksitanud avalikkust, riigikogu ning oluliselt kahjustanud Eesti mainet meie välispartnerite silmis,“ märkis Simson. „Selline minister on kaotanud usalduse ega saa jätkata valitsuse liikmena. Seetõttu algatab Keskerakonna fraktsioon allkirjade kogumise minister Urmas Paeti umbusaldamiseks.“

SDE riigikogu fraktsiooni esimehe Eiki Nestori sõnul on sotsiaaldemokraatide algatatud justiitsminister Rein Langi umbusalduseks vajalik arv allkirju koos ning umbusalduse avaldus antakse täna riigikogu juhatusele üle.

Nestori sõnul kirjutasid umbusaldusavaldusele alla sotsiaaldemokraatide, Keskerakonna ja Rahvaliidu saadikud. Hetkeseisuga on allkirju 40, lisas sotsiaaldemokraatide fraktsiooni esimees.

“Umbusalduse algatajad ei ole kuulnud ühtki objektiivset põhjust, mis mõjutasid minister Langi tühistama Sergei Markovile kehtestatud sissesõidukeeldu. Langi langetatud otsus kahjustab Eesti riigi ja teiste Schengeni viisaruumi riikide julgeolekut, näidates meie soovimatust võidelda rahvusvaheliste küberrünnakute vastu omapoolsete meetmetega,” märkis Nestor.

Nestor lisas, et umbusalduse hääletus toimub hiljemalt kolme tööpäeva jooksul. “Seega esimene võimalus umbusalduse hääletuseks on täna, kui valitsus nii otsustab,” ütles Nestor.

Nestor teatas, et sotsiaaldemokraadid ühinevad ka Keskerakonna algatatud välisministri umbusaldusega. “Meid on äärmiselt ebameeldivalt üllatanud, diplomaatilises keeles öelduna, erinevad sõnumid, mis antud juhtumi osas on edastatud. Eesti keeles nimetatakse seda valetamiseks,” nentis Nestor.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
30. September 2009, 13:13
Otsi:

Ava täpsem otsing