Võlakirjade allahindamine hämmastas firmajuhte

Virge Haavasalu 01. oktoober 2009, 00:00

Kagu Investi võlakirjade pikendamine ei põhjustanud Swedbank Private Debti fondi väärtuse vähenemist viiendiku võrra, ütles kiirlaenuandja Kagu Investi tegevjuht Sten Tikk.

"Kõnealuse fondi investeeringud on laiali hajutatud väga paljude erinevate ettevõtete vahel ning oleme veendunud, et Kagu Investi võlapaberi pikendamine ei ole põhjuseks, miks fond sellises mahus väärtust kaotanud on," ütles Tikk.

Tikk ei olnud kursis, kuidas investor ehk Swedbank enda rahapaigutusi majasiseselt hindab.

"Olen seisukohal, et Kagu Investi septembrikuise võlapaberi pikendamine ning fondi otsus korrigeerida enda investeeringute väärtust ei ole omavahel seotud nii, nagu Äripäev seda näeb," märkis Tikk, jättes täpsustama, milline see Äripäeva nägemus on.

Tiku sõnul on läbirääkimised investoritega Kagu Investi võlakirjade pikendamise üle jõudmas lõpusirgele. Pealegi on Tiku kinnitusel firma viimase aastaga suutnud 30 protsenti võlakirjadest lunastada ning emiteeritud 70 miljonist on tagasi makstud umbes 20 miljonit krooni.

"Lisaks on kvartaalselt tasutud investoritele ka intressid, mida on paari aasta jooksul välja makstud ligi 15 miljonit krooni, mis tähendab, et meie tegevus oli ja on edukas," toonitas Tikk.

ASi Süda Maja suuromanik Andres Järving ei osanud arvata, miks Swedbanki võlakirjafond nende võlakirju alla hindas, ent märkis, et võlakirjade lunastamine on 2010. aasta lõppu edasi lükatud.

"Ei oska kommenteerida, miks võlakirjad alla hinnati. Nendel on mingid omad rehkendused ja meetodid," rääkis Järving

Mulluse majandusaruande järgi on ettevõttel vaja lunastada tänavu 77,8 miljoni eest võlakirju. "Tähtaeg on järgmise aasta lõpus," ütles Järving.

Oliver Kruuda suuromanduses oleva Luterma kinnisvaraettevõte REC Varad üritab saabunud võlakirjatähtaegu edasi lükata, ütles juhatuse liige Peeter Lillestik.

"Loomulikult me oleme kõigi võlakirjainvestoritega suhelnud. Tegeleme praegu sellega, et võlakirjad restruktureerida. Protsess käib," kommenteeris Lillestik, märkides võimaliku edasilükkamise aja kohta, et üritatakse leida kõigile sobiv lahendus.

Olemasolevatest projektidest ja jooksvast käibest ei olnud Lillestik valmis rääkima. 2008. aasta majandusaruanne on siiani äriregistrile esitamata.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:14

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing