Bank of America juht astub tagasi

01. oktoober 2009, 10:49

USA ühe suurema panga, Bank of America juht
Kenneth Lewis teatas pärast kuid kestnud kriitikat ning riigipoolseid selgituste
nõudmisi, et astub oma kohalt tagasi, kirjutab Reuters.

Lewise reputatsioon on pärast suuri kahjumeid ning kahekordset valitsusepoolset päästmist tugevasti kannatada saanud. Analüütikud aga usuvad, et tema sammu peapõhjuseks on ikkagi riigi järelevalveorganite ja prokuratuuri pinnimine, mis lõpliku otsuse suunas kallutas.

„On hea, et ettevõte saab alustada puhtalt lehelt ning liikuda edasi,“ arvas juhivahetusest varahaldusfirma Greenwood Capital Associates portfellihaldus Walter Todd. Tegelikkusele vaatamata „peetakse seda, mis juhtus Merryll Lynchi ülevõtmisega Lewise süüks,“ lisas ta.

Bank of America aktsia hind on alates möödunud aasta 15. septembrist, mil teatati Merryll Lynchi päästmisest Bank of America poolt (samal päeval kulutas Lehman Brothers oma pankroti) langenud 50 protsenti.

Lewise erruminek selle aasta lõpus on eile töötajatele saadetud kirja kohaselt vabatahtlik. Tema otsust ei ole mõjutanud ei ettevõtte nõukogu, finantssektori järelvalveorganid ega valitsus.

USA suurte pankade juhtidest on viimase kahe aasta jooksul oma kohale jäänud vaid kaks – Goldman Sachsi juht Lloyd Blankfein ning Jamie Dimon J.P. Morganis.

Kenneth Lewis juhtis Bank of Americat alates 2001. aastast. Aasta tagasi teatas pank Morgan Stanley ülevõtmisest 50 miljardi dollari eest. Elava diskussiooni tekitas aga Merryll Lynchi töötajate boonused ja suurkahjumite deklareerimine enne aktsionäride üldkoosolekut.

Bank of America aktsia hind kerkis järelkauplemisel pärast uudise teatavaks saamist 1,12 protsenti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
01. October 2009, 10:49
Otsi:

Ava täpsem otsing