BÖRS: Venemaa otsib välismaist sõprust

02. oktoober 2009, 12:51

Loetud päevad tagasi teatas üsna tuntud
Singapuris tegutsev investor Mark Mobius, et Venemaa aktsiad on teiste turgudega
võrreldes väga odavad ning ta plaanib oma portfelli seal veelgi laiendada.

Tema seisukohta toetas ka investeerimispank Goldman Sachs, kes prognoosib RTS indeksile 25protsendilist tõusu järgmisel 12 kuul. Samas märkis USA miljardär Kenneth Fisher, et riigi aktsiad on muutunud selleaastase suure ralli järel selgelt liiga kalliks. Mida idanaabri turgudele investeerimisest arvata?

Kuigi mineviku tootlused ei näita suurt midagi tuleviku kohta, on dollaripõhine RTS indeks teinud üheksa kuuga enam kui 98protsendilise tõusu ning Micex indeks on kerkinud 93 protsenti. Maailma olulisemate indeksite rivis on selline saavutus RTSi puhul lausa teisel kohal.

Ka Venemaa tööstustoodangu indeks PMI kerkis septembris esimest korda viimase 14 kuu jooksul. Indeks kasvas augustis 49,6 punktilt 52 punktile ning kuna üle 50punktine tase viitab juba tõusule, võib lõppenud kuud pidada lausa murdeliseks.

Lisaks prognoosib ING Moskva üksuse analüütik Tatjana Orlova rublale suhtelist stabiilsust valuutakorvi vastu aasta lõpuni, kuigi dollari vastu võib ta pisut tugevneda ning euro vastu nõrgeneda.

Baasintressimäärale ennustab ING lisaks juba sel nädalal kärbitud 0,5 protsendipunktile täiendavalt 0,5protsendipunktist langust 9,50 protsendile, kuigi ekstreemse stsenaariumi korral võib kärbe selle aasta lõpuks ulatuda lausa 2,5 protsendipunktini. Intressi 9,5protsendilise projektsiooniga selle aasta lõpuks on ühinenud ka Danske Bank. Venemaa keskpank on alates aprillist baasintressi alandanud juba seitse korda, viidates endiselt pisut haprale majandusolukorrale. Ka peaministri asetäitja Igor Šuvalov pidas majanduse taastumist pigem aeglaseks teekonnaks, avaldades lootust, et aastaks 2012 peaks kogu paranemisprotsess läbi olema.

Edasi loe Äripäeva paberlehest või SIIT.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. October 2009, 12:51
Otsi:

Ava täpsem otsing