Fondihaldurid: kogumispensionide süsteemi ulatuslikum reform eeldab laiapõhjalist analüüsi

02. oktoober 2009, 15:32

Selleks, et läbi viia
kogumispensionisüsteemi laiaulatuslikum reform, on vaja esmalt teha põhjalik
analüüs, ütles fondihaldurite liidu juhatuse liige Ege Metsandi.

"Kogumispensionide süsteemi ulatuslikum reform eeldab laiapõhjalist analüüsi," ütles Metsandi, kelle sõnul on Eesti fondihaldurite liit jooksvalt kujundanud oma seisukohad kõikide pensionifondide tegevust puudutavate seadusemuudatuste ettepanekute osas ning edastanud need ka rahandusministeeriumile.

"Loomulikult on Eesti fondihaldurite liidu liikmetel oma nägemus, kuidas kogumispensionide süsteemi saaks paremaks muuta," vastas Metsandi küsimusele, kas fondihaldurite arvates peaks praegust seadust muutma. "Sellest lähtuvalt on meil plaanis koostada ka omapoolsed ettepanekud, millised kindlasti edastame rahandusministeeriumile ja finantsinspektsioonile. Samuti oleme hea meelega valmis osalema selleteemaliste initsiatiivide arutlustel ja töögruppides," lisas ta.

Metsandi hinnangul ei ole praeguses olukorras otstarbekas erinevate pensionisüsteemi osapoolte süüdistamine, vaid üheskoos tuleks leida parimad võimalikud lahendused edasiliikumiseks. Finantsinspektsioon ning rahandusministeerium on tema sõnul olnud alati avatud pensionifondide regulatsiooni parandamiseks suunatud muudatusettepanekute üle diskuteerimiseks ning loodetavasti selline professionaalne koostöö jätkub ka tulevikus.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. October 2009, 18:01
Otsi:

Ava täpsem otsing