Prangli laeva hange läks taas nässu

04. oktoober 2009, 16:10

Viimsi Vallavalitsus kuulutas reedesel
istungil nässu läinuks Kelnase-Leppneeme laeva teise riigihanke ning lükkas
tagasi OÜ Sailing-Point pakkumise.

Riigihanke nurjunuks kuulutamise põhjuseks oli, et Sailing-Point ei suutnud vallavalitsusele tõendada laevade vastavust hanketingimustele, teatas kohalik omavalitsus.

"Kaasasime hankeprotsessi pranglilasest praeguse postipaadi Helge kapteni Iivar Piirissaare ning käisime Rootsis ka pakutud laevaga tutvumas," rääkis Viimsi vallavanem Haldo Oravas. Vallavalitsus suhtles Veeteede Ametiga, et saada hinnang pakutavale laevale – sest küsimusele, kas laev on merekõlbulik või mitte, annab lõpliku vastuse Veeteede Amet.

Viimsi abivallavanem Endel Lepiku sõnul ebaõnnestus esimene hankevoor kahel põhjusel. Esiteks oli ainsa hankes osaleja AS Kihnu Veeteed poolt pakutav praam Jõnn liiga suur ja teiseks ulatus dotatsioonitasu ühe reisi kohta senise graafiku säilitamisel 5 413 kroonini. Selliste summadega vallavalitsus liiniveo korraldamisel ei arvestanud.

Teises hankevoorus autode vedu ei nõutud, küll aga eeldati laevalt praamlaevast suuremat kiirust.

15. septembril pakkus Sailing Point, et toob liinile endisest Soome mereväe dessantlaevast ümberehitatava aluse Lohi. Samas pole Sailing Point siiani esitanud dokumente, mis tõendaks, et laev talle kuulub või et ettevõte seda kasutada saab. Sailing Pointi pakutud laevad asuvad Rootsis ja Soomes ning neid pole võimalik proovisõiduks Eestisse tuua.

„Veeteede Amet näeb aga ette, et alles pärast laevade esmast ülevaatust on võimalik väljastada Meresõiduohutuse seaduses nõutud dokumendid. Vastasel juhul võib tekkida situatsioon, kus laev ostetakse ära ning siis ülevaatuse käigus selguvad puudused, mille kõrvaldamine nõuab suuri kulutusi või halvemal juhul ei võimalda laeva üldse kasutada,“ kommenteeris Lepik.

Praegu sõidab liinil juba 13. aastat puust postipaat, mis on tugevalt amortiseerunud. Viimsi vallavalitsus on alustanud läbirääkimisi majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumiga, et reisijateveoks sobiv laev ehitada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. October 2009, 16:10
Otsi:

Ava täpsem otsing