Täna avatakse renoveeritud Lääne-Tallinna Keskhaigla Nakkuskeskus

05. oktoober 2009, 08:16

Täna avatakse pidulikult täielikult
renoveeritud Lääne-Tallinna Keskhaigla Nakkuskeskus, mis läks kokku maksma 20
miljonit krooni.

Norra finantsmehhanismi kaasabil rahastatud projekti raames tehti nakkuskeskuse amortiseerunud hoonele kapitaalremont, mille tulemusel on nüüd patsientide käsutuses kaasaegsed nakkushaiguste tõrje nõudeid arvestavad palatid koos nende juurde kuuluvate tualettide ja dussiruumidega, õepostid, protseduuriruumid, liftid ja muud haiglaruumid, teatas keskhaigla.

Remondi käigus vahetati välja amortiseerunud ventilatsioonisüsteem, uuendati vee-, kanalisatsiooni- ja küttesüsteemi, samuti rekonstrueeriti haiglahoone elektrisüsteem. Projekti tulemusena on uuendatud ka palatite sisustus – haiglavoodid ja -kapid. Lisaks kaasfinantseeris Norra riik kahe endoskoopide pesumasina soetamist, mis on olulised haigla infektsioonikontrolli parandamise seisukohalt.

Tegemist oli projektiga, mille raames Norra riik toetab vastavalt EL-iga sõlmitud lepingule EL-i uusi liikmesriike ja kõnealuse projekti kogumaksumus oli 20 miljonit krooni.
Norra finantsmehhanismi poolt rahastatavate eelisvaldkondade hulgas oli põhivaldkonnana nakkushaiguste (HIV/AIDS ja tuberkuloos) leviku vältimine ja senisest parem ravimine, kaasa arvatud suurenenud valmisolek bioterrorismiks ja epideemiateks.

Nakkuskeskuse hoone Paldiski maantee 62 on ehitatud 1961.aastal. Majas, kus on 4 korrust, ei olnud kuni käesoleva ajani tehtud kapitaalremonti. Ravipind oli amortiseerunud ja haigete teenindamiseks sobimatuks muutunud. Sanitaarsõlmede uuendamine oli vältimatu nakkushaigla reziimist tulenevate nõuete tõttu.

„Kogu haigla personalile mõjus sellistes tingimustes töötamine üsna stressitekitavalt, sest halvad olmetingimused kippusid varjutama sisulise töö taset,“ selgitas LTKH Nakkuskeskuse juhataja dr Kai Zilmer.
„Kõik need tehtud mahukad tegevused parendavad ilmselgelt nii patsientide olmetingimusi kui ka personali töötingimusi, aga ka töötajate motiveeritust oma rasket tööd innustunult teha“, lisas Zilmer.

AS Lääne-Tallinna Keskhaigla Nakkuskeskus on vabariigis suurim nakkushaigusi raviv ja 24 tunnist infektsioonhaiguste eriala pidevat valvet omav haigla. Haigete kontingendist valdava osa moodustavad HIV positiivsed ja AIDSi haiged, soolenakkustega patsiendid, eriti väikelapsed viirusliku soolanakkusega, hepatiidihaiged ja hingamisteede infektsioonidega lapsed ja täiskasvanud, samuti harvem esinevate nakkushaigustega ja ka näiteks reisil saadud nakkustega haiged.

Nakkuskeskuses diagnoositakse, jälgitakse ja ravitakse ka HIV positiivsete emade vastsündinuid ja lapsi kogu vabariigist. LTKH Nakkuskeskus on arvestatud ka erakorraliste nakkushaiguste (pandeemiline gripp, SARS jt.) valmisolekut tagavaks haiglaks.

Pidulikult avamistseremooniast võtavad osa ka Eesti Vabariigi sotsiaalminister hr. Hanno Pevkur ja Norra suursaadik Eestis hr. Stein Vegard Hagen.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. October 2009, 08:22
Otsi:

Ava täpsem otsing