Ülo Kaasik: Eesti areng sõltub jätkusuutlikust eelarvepoliitikast

06. oktoober 2009, 21:23

Jätkusuutlik eelarvepoliitika
on oluline nii Eesti majanduse arengu seisukohalt kui ka euro
kasutuselevõtu eesmärki silmas pidades, märkis Eesti Panga rahapoliitika
osakonna juhataja Ülo Kaasik.

Kaasik tõstis tänasel Eesti Ametiühingute Keskliidu korraldatud euroseminaril oma ettekandes esile Eesti majanduse kohandumisvõimet. „Eesti majanduses on olemas positiivsed märgid stabiliseerumisest, mis näitab, et meie majanduskeskkond on paindlik. Ettevõtjate kohandumisvõimest annavad tunnistust praeguses majanduskeskkonnas tugevana püsinud ekspordinumbrid ja tööstustoodangu stabiliseerunud mahud,” rääkis ta, lisades, et sellele vaatamata pole riskid veel kadunud ja Eestil peab säilima valmisolek paindlikult reageerida võimalikele muutustele.

Ta rõhutas, et Eesti jaoks on väga olulise tähendusega asjaolu, et riik on seni suutnud kohaneda ilma hiiglasliku võlata ja seda tänu möödunud aastatel kogutud reservidele ja ülejäägis eelarvele. „Selleks, et tagada Eesti majanduse jätkusuutlik areng ja kasvu taastumine, vajame jätkusuutlikku eelarvepoliitikat. Meie edu sõltub sellest, kui kiiresti suudame lähiaastatel tasakaalustada eelarve ja selle taas ülejääki viia,” ütles Kaasik.

Eurost kasutuselevõtu väljavaadetest rääkides viitas Kaasik, et Eestil on käesoleva aasta lõpus olemas võimalused täita kõik euroalaga liitumiseks vajalikud Maastrichti kriteeriumid. „Suurima küsimärgiga on eelarvetasakaal ja kriteeriumi täitmiseks peab valitsus tegema omaltpoolt kõik, et vältida üle 3 protsendi ulatuvat eelarvepuudujääki,” rääkis Kaasik, lisades, et tegemist on reaalse eesmärgiga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. October 2009, 21:23
Otsi:

Ava täpsem otsing