Juhtkiri: Täname, et olete olnud meiega

1706-aripaev 09. oktoober 2009, 06:49

Me juhindume ettevõtliku inimese huvidest.
Me oleme seisnud ja jääme seisma ettevõtlike inimeste huvide eest. Meie kreedo
on järgida liberaalset põhimõtet, et igal inimesel peavad olema laiad vabadused
tegutsemiseks vabas konkurentsis ja õigus ise otsustada, mida oma teenitud
rahaga peale hakata.

Tõesti, me ei ole võtnud põhimõtteks, et me tingimata peame Eesti ettevõtlikku inimest eelistama, ja kui meie kohalikud ettevõtjad mõnikord kratti teevad, pigistame silma kinni - ikkagi eestlased. Ei. Me seisame kõikide (ausate) ettevõtjate huvide eest. Punkt.

Me seisame ausa ja kartmatu vaba ajakirjanduse eest. Kõlab võib-olla veidi õõnsalt, kuid me tõepoolest lähtume klassikalisest ajakirjanduse kreedost, mille kohaselt täidame ühiskonna valvekoera rolli ja ei lähe kunagi kompromissile lugeja huvi suhtes.

See tähendab, et reklaamikliendi ega muud ärihuvid ei seisa eespool lugeja huvidest. Sel nädalal oleme näiteks üsna palju kirjutanud Eesti juhtivast suurpangast ja tema naljakatest investeeringutest, kuigi arvata võib, et selle panga reklaamiraha läheb mõneks ajaks mõnda teise väljaandesse. Kuid me usume, et lugeja informeerimine kaalub selle (hetkelise) rahalise kaotuse selgelt üles. Ühesõnaga - me kirjutame objektiivse (loe: kriitilise) artikli hoolimata sellest, kas paharet toob/on toonud Äripäeva palju reklaami või toetab Äripäeva maakondlikke konverentse ja/või ähvardab meid tellimusest ilma jätta.

Me oleme siirad ja hoolivad. Meie saavutustele orienteeritus ei tähenda aga inimeste jalge alla tallamist. Oleme siirad ja hoolivad nii kliendi, allika, koostööpartneri kui ka kolleegi suhtes. Oleme avatud ja sallivad.

On oluline, et hoolivus allika suhtes ei tähendaks vastuollu minekut avalikkuse huvidega. See ei tähenda järeleandmist tema palvetele, nõudmistele või ähvardustele, küll aga kindlat oma seisukohtade selgitamist, mõistmist, austust tema ja respekti tema arvamuste suhtes. Kolleegidele anname otsekohest tagasisidet, aga nii, et see ei teeks haiget.

Me väärtustame töötaja ettevõtlikkust. Neljandaks põhiväärtuseks on uuendusmeelsus, valmisolek võtta vastutust ning üksusjuhtimise ja projektitöö põhimõtted. Siit ka ettevõtlikkuse väärtustamine ettevõtte sees.

Äripäeva missioon on ettevõtliku inimese teavitamine ja ärikeskkonna muutmine läbipaistvaks. Me toodame ja vahendame teavet ettevõtlikule inimesele. Siin ei pea me silmas kitsalt juhte, otsustajaid, aktsionäre või omanikke, vaid kogu seda kümnendikku ühiskonnast, kes on arvamusliidrid ja ühiskonnale väärtuste loojad.

Äripäeva visioon on ambitsioonikas: luua Eestis maailma informeerituim ettevõtluskeskkond.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. October 2009, 07:27
Otsi:

Ava täpsem otsing