Ametnik: tagantjärgi raske maksupettust tuvastada

11. oktoober 2009, 16:22

Rahandusministeeriumi tolli- ja
aktsiisipoliitika osakonna juhataja Marek Uusküla sõnul tahab
rahandusministeerium täiendada pakendiaktsiisi seadust just tulenevalt
riigikohtu lahendist, mille kohaselt on lepingu sõlmimine tagasiulatuvalt
lubatud.

Kevadine riigikohtu lahend päästab pakendiettevõtjad, kes pole täitnud pakendi taaskasutuskohustust ega andnud seda ka üle taaskasutusorganisatsioonile, maksuameti küüsist, kui nad sõlmivad tagasiulatuva lepingu MTÜga Eesti Pakendiringlus. Rahandusministeerium soovib seadusemuudatusega olukorda muuta.

„Maksukohustuse tekkimise aeg peab olema sätestatud arusaadavalt, konkreetselt ja selgelt, et sellest saaksid ühtemoodi aru nii maksuhaldur kui aktsiisimaksja. Maksuhalduril ei ole võimalik tagasiulatuvalt sõlmitud lepingute puhul tuvastada, kas tegemist oli tahtliku maksupettusega või mitte. Lai seaduse tõlgendus võimaldab aktsiisimaksmise eest kõrvale hoiduda ning muudab maksuhalduri poolt teostatava kontrolli mõttetuks,“ rääkis Uusküla.

Maksuhaldur peab aga rakendama seadust kõigi maksumaksjate suhtes ühtviisi, erandeid tegemata. Kui kõik maksumaksjad peaksid tavapäraseks võimaluseks sõlmida ammumöödunud tähtaegadega lepinguid tagantjärele, siis muutuks küsitavaks taaskasutusorganisatsioonide võimekus pakendi kogumiseks ja ümbertöötlemiseks, lisas ametnik.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. October 2009, 17:38
Otsi:

Ava täpsem otsing