Mereakadeemia rektor ületas ebaseaduslikult tegevuskulusid

12. oktoober 2009, 16:09

Haridus- ja teadusminister vastas
arupärimises Mereakadeemia rektori kohta, et töölepingu lõpetamise põhjuseks
olid Mereakadeemia rektori töökohustuste rikkumised, mis seotud rahaliste
vahendite mitteõiguspärase ja ebaotstarbeka kasutamisega.

Haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas vastas Riigikogu arupärimisele Mereakadeemia rektori Jüri Kannu ametist vabastamise kohta.

„Mereakadeemia on mitmete toimingutega sattunud vastuollu riigihangete seadusega ja riigieelarve seadusega samamoodi,“ märkis Lukas. „Näiteks on õppeasutus teinud eelarves kulutusi, milleks seal vahendeid ette nähtud ei ole, mis on lisaks riigieelarve seaduse rikkumisele, tekitanud olukorra, kus Mereakadeemia oli augusti lõpuks kulutanud ca kolmveerandi käesoleva aasta tegevuskulude eelarve kogumahust. Samuti ei ole Mereakadeemia taganud talle kasutusse antud riigivara kasutamist vastavalt riigivara seadusele, andes seda ilma vastavate volitusteta kolmandate isikute kasutusse,“ lisas minister. Rektori töölepingu ülesütlemise ettepaneku tegi haridus- ja teadusministeeriumi kantsler tuginedes rikkumistele, mille tuvastas ministeeriumi siseauditi osakond.

Lukas kinnitas, et nimetatud rikkumised ei puudutanud aga õppetöö sisu, vaid olid seotud rahaliste vahendite mitteõiguspärase ja ebaotstarbeka kasutamisega.

Õiguskomisjoni ettepanekul arvati töönädala päevakorrast välja valitsuse algatatud äriseadustiku ja teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu (466 SE) kolmas lugemine.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
12. October 2009, 16:09
Otsi:

Ava täpsem otsing