Aripaev.ee lugeja võtaks pensionilt jupi maha

14. oktoober 2009, 21:00

Aripaev.ee lugeja parandaks pensionireservi
pensioni langetamisega, selgus tänasest lugejaküsimusest.

46% vasta küsimusele, kuidas parandada pensionireservi seisu, et langetaks pensionit. 29% lahendaks probleemi pensioniea tõstmisega ning 12% tõstaks sotsiaalmaksu.

12% näeb lahendust milleski muus. Valik muid lahendusi, mida aripaev.ee lugejad kommentaaridesse lisasid:

Ants- Kõrgeid fonditasusid vähendada ja kaotada ära rangemad reeglid investeerimisel.

Tohoh- Mida küsimused? Tõsta pensioniiga- NALJA TEETE VÕI? Kas keegi Eesti meeste keskmise eluea statistikat on näinud? Varsti hakkame tikutulega otsima taga inimesi, kes elavad pensionieani välja.

Langetada pensione? Vat see oleks küll valus ja iseenesest täiesti mõttetu tegevus, mis võtab vaestelt pensionäridelt veel viimase ära. Ja see ei olnud irooniaga öeldud. Tõesti oleks kahju.

Tõsta sotsiaalmaksu? Kindlasti mitte. Miks veel enam maksustada ja lasta meid allapoole konkurentsisituatsioonis.

Kas me ei võiks Soome eeskujul mõelda sellele, et pensioni eest hoolitsevad nii ettevõte kui sealne töötaja. Kus näiteks pensionisammast nr 3 kogutakse ainult selleks, et minna veelgi varem väljateenitud pensionile.

Elamisväärse pensioni nimel.
Endal on mul sinna veel aega küll ja veel.

Sass- Ei mingeid maksutõuse! Töötavalt pensionärilt - 50% riiklikust pensionist maha. Kui siis pole pointi enam tööl käia, väga hea - noori on 100 000 töötuid ja neil kõigil laenud kaelas mida pensionäridel pole!

Vanemahüvitis- Ettepanek lõpetada vanemahüvitise rahastamine sotsiaalmaksu arvelt. Järgmise aasta eelarves on vastav summa juba 2,3 miljardit!!!

Kell 20.45 oli lugejaküsimusele vastanud 361 inimest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. October 2009, 21:01
Otsi:

Ava täpsem otsing