Harley võtab madalamaid pöördeid

15. oktoober 2009, 18:54

Nahksete meeste ja naiste vihaseid ja
võimsaid kaaslasi tootev Harley-Davidson teatas kolmanda kvartali kasumi
84protsendilisest langusest, kirjutab AP.

Kasumilanguse suurimad põhjused on langenud müük ning klientide võimetus uue kaherattalise soetamiseks laenu saada. Kasum langes aastataguselt 116,5 miljonilt dollarilt 26,5 miljonile dollarile ehk 11 sendile aktsia kohta.

Mootorrataste tootja plaanib müüa ka oma MV Agusta divisjoni ning lõpetada Buell mootorrataste tootmine. „Usume, et suudame oma huvigruppidele luua helge pikaajalise tuleviku läbi tõsisema keskendumise Harley-Davidson brändile,“ lausus ettevõtte tegevjuht Keith Wandell börsiteates.

Kuigi Buell-rataste tootmine lõpetatakse, jätkub mootorratta varuosade tarnimine ning ka kõik garantiid müüdud toodetele säilivad. Liini sulgemisega kaasneb Harleyle ilmselt ühekordne 125 miljoni dollariline kulu, millest umbes 115 miljonit peaks kantama sel aastal. Lisaks kaotavad töö umbes 100 palgatöötajat ning veel 80 tunnitasulist töölist. Enamik neist peab lahkuma enne 18. detsembrit.

Selle kvartali tulemustes kajastusid ka kahjud Buelli ja MV Agusta firmaväärtuste allahindamisest vastavalt 14,2 miljonit ja 18,9 miljonit dollarit.

Kolmanda kvartali käive langes 21 protsenti 1,12 miljardile dollarile aastataguselt 1,42 miljardilt, kuid siiski polnud mootorrataste jaemüügi 21,3protsendiline langus selles kvartalis nii hull, kui nende müügi 30,1protsendiline vajumine teises kvartalis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. October 2009, 18:54
Otsi:

Ava täpsem otsing