Sotsioloog: eestlased ei usu, et valitsus suudab kriisiga toime tulla

15. oktoober 2009, 17:48

Sotsioloog Andrus Saare ettekandest selgus,
et teiste Euroopa Liidu riikidega võrreldes leidub Eestis kõige vähem neid
inimesi, kes arvavad, et oma riigi (Eesti) valitsus suudab majanduskriisiga
efektiivselt toime tulla.

Täna, 15. oktoobril toimus Tallinna Botaanikaaia ruumes Eesti Koostöö Kogu ümarlaud “Kriisiaja otsuste pikaajaline mõju,” kus arutati, milliseid võimalusi praegune kriisiaeg pakub Eesti ühiskonna jaoks oluliste otsuste tegemiseks. Ümarlauast võtsid osa kümnete valitsusväliste organisatsioonide esindajad, tuntud eksperdid ja otsustajad.

Sotsioloog Andrus Saare ettekandest selgus, et teiste Euroopa Liidu riikidega võrreldes leidub Eestis kõige vähem neid inimesi, kes arvavad, et oma riigi (Eesti) valitsus suudab majanduskriisiga efektiivselt toime tulla. Saare ettekande kohaselt usaldavad Eesti inimesed eelkõige Euroopa Liitu (26%), seejärel IMF (16%), ja USAd (10%). Kõige lõpus tuleb Eesti valitsus (5%) Euroopa Liidus on suurim usk Euroopa Liidu (21%) suhtes, ainult valitsuse usaldamine on Eestis kõige madalam (EL-s 12% keskmiselt).

Euroopa Komisjoni majandusanalüütik Natalie Lubenetsi sõnul on Eesti võimaluseks on jätkusuutlik kasvumudel, mille aluseks paindlik tööturg ja avatud majandus. „Kriisist väljatulekuks on oluline säilitada praegune konservatiivne fiskaalpoliitika ning vabaturu põhimõtted töö ja hüvitiste osas” soovitas Lubenets. Samas on radikaalsete valikute realiseerimiseks on vaja ühiskonna toetust poliitilistele valikutele ja dialoogi sotsiaalpartnerite vahel.

Ümarlaud on esimene Koostöö Kogu käesoleva sügisperioodi ürituste sarjast, kus erinevad osapooled saavad arutleda ja pakkuda lahendusi Eesti ühiskonna, riigi ja majanduse prioriteetide kohta pikaajalises perspektiivis. Selle alusel sõelutakse välja enim tähelepanu vajavad teemad ja ettepanekud, mis pärast valitsusväliste organisatsioonide vahelisi läbirääkimisi esitatakse Harta Ettepanekuna Riigikogule ja Vabariigi Valitsusele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. October 2009, 17:48
Otsi:

Ava täpsem otsing