Kadrin Karner • 19. oktoober 2009 kell 21:00

Inkasso: Fenster Grupi eesotsas on tankist

Kui Belgia päritolu Soudal pöördus inkassofirmasse, jäeti ettevõte omapead, kuna inkassofirma teatel pole abi võimalik osutada. Incure Inkasso töötaja teatas Peenemale e-kirjas, et Fenster Grupi (praeguse nimega FGR Baltic OÜ) eesotsas on tankist ja juttu, et olukorra paranedes võlad tasutakse, ei saa eriti tõsiselt võtta.

"Antud isiku või õigemini temaga seotud ettevõtete vastu on meil sees olnud kolm nõuet. Võib öelda, et tegemist on n-ö variisikuga, kes asendab mingi hetk endisi omanikke," ütles Äripäevale Incure Inkasso juht Marko Ilves.

Endise nimega Fenster Grupp võlgneb hermeetikute, polüuretaanvahtude, liimide ja hüdroisolatsioonimaterjalide valmistaja Soudalile üle 245 000 krooni.

"Fensteri puhul pole tegemist mitte ainult Fenster Ehitus OÜ probleemidega, vaid ettevõtete nimede muutmistega, uute ettevõtete loomisega, mille eesmärk on selgelt olemasolevate võlgade kantimine nn varifirmadesse, et neid mitte tasuda," märkis Peenema.

Tema sõnul on endise nimega Fenster Grupi ja Fenster Ehituse omanike taust sama. Seda kinnitab ka äriregister. Fenster Gruppi jäeti Peenema sõnul võlad ning sellele ettevõttele ei kuulu mingit vara.

"Meie kohtumisel Fenster Ehitus OÜ juhatuse esimehega aktsepteeris viimane võlgnevust ASi Soudal ees ja lubas selle Fenster Ehitus OÜ kaudu likvideerida, keeldudes siiski kategooriliselt selle kohta mis tahes kirjalikku dokumenti vormistamast," rääkis Soudali juht pikale veninud võlgade sissenõudmisest. Lubaduseks asi jäigi, lisas ta.

Uuenenud nimega FGR Baltic OÜ eesotsas on 27aastane Allan Pajuste, kellel on äriregistri andmetel seos väga mitme firmaga. Pajustet ennast Äripäeval kätte saada ei õnnestunud, sest mehega seotud firmade juures olevad telefoninumbrid ei vasta või on valed.

Ka Fenster Ehituse omanik ja endine Fenster Grupi omanik Andrei Jepihhin ei vastanud mitme päeva jooksul mobiiltelefonile.

Hetkel kuum