Evli Grupp teenis 58 miljonit krooni kasumit

23. oktoober 2009, 14:23

Evli Grupp teenis 2009. aasta esimese
üheksa kuuga kasumit 3,7 miljonit eurot ehk 57,9 miljonit krooni.

Võrreldes mullusega on kasum enam kui 10 korda suurem - 2008. aasta kolme esimese kvartaliga teeniti 0,3 miljonit eurot ehk 4,7 miljonit krooni kasumit.

Evli Grupi netotulu oli 39,9 miljonit eurot ehk 624,3 miljonit krooni, mis on 7% vähem kui eelmisel aastal samal perioodil. Grupi netotulu tänavuse vähenemise taga on ennekõike keeruline ärikeskkond, mis tingis teenustasudena saadud tulude vähenemise. Kolme esimese kvartali äritulemusi mõjutas ka grupile kuuluvate riskikapitali investeeringute ümberhindlus esimesel poolaastal. Grupi netotulu ja kasumit suurendas aga treasury tegevus.

Grupi püsikulud on võrreldes mullusega vähenenud 24% võrra ning 2009. aasta kogukulud saavad olema enam kui 15 miljoni euro (234,7 miljoni krooni) võrra mullustest väiksemad.

„Meil on hea meel näha kasumlikke kvartalitulemusi olenemata sellest, et turuolud on endiselt keerulised,“ kommenteeris Evli Balti üksuse tegevjuht Aidas Galubickas ettevõtte äritulemusi. „Näeme siin otsest seost kiire kohanemisega – muutunud oludes suutsime õigeaegselt oma kulubaasi märkimisväärselt vähendada,“ lisas ta. Galubickase sõnul on praegune aeg hea laienemiseks, millele viitavad ka Evli Grupi äsjased tehingud Carnegie varahalduse operatsioonide omandamiseks Soomes ning Erik Penser Fonderi ülevõtmiseks Rootsis.

Grupi poolt hallatavate varade väärtus oli septembri lõpu seisuga 4,1 miljardit eurot ehk ligi 64,2 miljardit krooni, mis on 19% vähem kui eelmise aasta võrreldaval perioodil.

Võrreldes eelmise aasta esimese kolme kvartaliga vähenes 30% võrra ka Evli varahalduse allüksuste netotulu. Samuti mõjutasid turutingimused grupi ettevõtte rahanduse haru, mille netotulu vähenes eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 52%.

Aasta kolme esimese kvartali jooksul nõustas Evli ettevõtte rahanduse osakond mitmeid ettevõtteid, sealhulgas Strålfors ABd, Suomen Lähikauppa Oyd, Sportland International Group ASi ja Ekspress Grupp ASi. Ettevõtte rahanduse turg on hoolimata selgest aktiivsuse kasvust endiselt ebakindel.

Selle aasta jooksul on Evli väljunud New Yorgis asuvast ühisettevõttest Nordic Partners, Inc ning sulgenud Luksemburgis asuva kontori. Kolmanda kvartali lõpu seisuga andis Evli tööd 277 inimesele, kellest 26 töötab Eesti ja Leedu kontorites. Aastatagusega võrreldes on töötajate hulk 13% võrra vähenenud.

2009. aasta kolme esimese kvartali tulemused peegeldavadki ettevõttesiseste tegevuste ja stabiliseeruvate finantsturgude koosmõju.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
23. October 2009, 14:23
Otsi:

Ava täpsem otsing