Marko Pomerants: need on kaks viimast meest, kellelt välja pressida

24. oktoober 2009, 18:00

No need kaks meest on küll viimased,
kellelt oleks mõtet midagi välja pressida, mõlemad on ju kapo taustaga,
kommenteeris Marko Pomerants võimalikku väljapressimist reformierakondlastelt
Robert Antropovilt ja Jaanus Rahumäelt.

Äripäev avalikustas, kuidas Reformierakonda kuuluvat kaks riigikogu liiget Jaanus Rahumägi ja Robert Antropov sattusid konflikti võlgade sissenõudjatega. Tegemist on väidetavalt, kas väljapressimise või kavala valimiskampaania rahastamise skeemiga. Peaminister Andrus Ansip vihjas ka valele ülekandele.

Küsimustele vastab Marko Pomerants:

Milline versioon selles loos teile usutavam: kas väljapressimine või see, et tegemist on kavala valimiskampaania rahastamise skeemiga?

Kui on väljapressimine, siis need kaks on küll viimased mehed, kellelt on mõtet midagi välja pressida, mõlemad on ju kapo taustaga mehed. Kui keegi üldse, siis nemad peaksid teadma, kuidas need asjad käivad.

Kas Rahumägi sobib juhtima Kapo komisjoni?

See küsimus pole niivõrd seoses selle ametiga, kuid eks ta selle asjaga peab ise nüüd hakkama saama. (mõttepaus) Põhiline mure on see, et valimiskampaanias ei tasu väga hoogu minna, kulud ja tulud peavad inimesel olema tasakaalus ikka. Räägitakse küll, et papp pole oluline, kuid papp on ikka oluline.

Mõlemad väidavad, et kirjalikke lepinguid ei tehtud. Kas on tavaline, et erakonnad või erakondade liikmed sõlmivad valimiste reklaamikampaaniate teostamiseks või ka muul ajal suulisi lepinguid?

Aga milleks üldse reklaamiagentuurid? Selliste asjadega saab lihtsamalt hakkama. Tuleb võtta oma sõbrad ja tuttavad ja minna ja jagada lehti. Mis see agentuur siia puutub. Mis puudutab stiili ja šnitti, siis erakondadel on see välja töötatud juba ju Erakonnad kasutavad ka agentuure aga laiemalt, šnitt antakse erakonna poolt nagunii ette juba.

Mis peaks sellele loole järgnema? Kas ja kes peaks algatama uurimise?

Ma ei oskagi öelda, ma olen seda põgusalt vaadanud. See on kusagil kirjas ka, kelle pädevuses selline uurimine olema peab. Ma usun, et erinevates politseiasutustes loetakse ka lehti ja tegeletakse sellega. Meil nii vähe raha ka pole, et lehti tellida ei jõutaks enam.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. October 2009, 11:23
Otsi:

Ava täpsem otsing