Villu Reiljan: Rahvaliidul tuleb asuda vara kaitsele

25. oktoober 2009, 12:15

Kasutades üldist segadust riigis, on
valitsus plaanitsemas eesti rahva ühisvara – Eesti Energia – erastamist börsile
viimise kaudu. Ühe korra on Rahvaliit eesti rahvale Eesti Energia ja sellega
koos miljardeid kroone varandust juba päästnud, on ilmne, et Rahvaliidul tuleb
veelkord asuda selle vara kaitsele, märkis Villu Reiljan.

Kuna riigis on tekitatud olukord, kus meetodil „eesmärk pühitseb abinõu”, on esiplaanile seatud euro saavutamine ükskõik millise hinnaga, põhjustatakse sellega vaid sotsiaalse kriisi süvenemist, märkis Eestimaa Rahvaliidu endine pikaajaline esimees Villu Reiljan erakonna pressiteates.

Kasutades üldist segadust riigis, on valitsus plaanitsemas eesti rahva ühisvara – Eesti Energia – erastamist börsile viimise kaudu. „Ühe korra on Rahvaliit eesti rahvale Eesti Energia ja sellega koos miljardeid kroone varandust juba päästnud,“ nentis Reiljan. „On ilmne, et Rahvaliidul tuleb veelkord asuda selle vara kaitsele. Eesti Telekomi poolsalajane kiirmüük Telia Sonerale on tõestuseks, et see valitsus ei kohku tagasi ükskõik millise teo ees.“

Eesti Energia börsile minek tekitaks surve energiahindade tõusuks, mis vähendaks oluliselt Eesti tööstussektori ja kodumajapidamiste konkurentsivõimet. Villu Reiljan on sügavalt veendunud, et Eesti Energia rahapuuduse leevendamiseks sobib väga edukalt võlakirjade emissioon kohalikele elanikele. „Olen kindel, et isamaaliselt (mitte segi ajada IRL-i ja Mart Laariga) meelestatud eesti elanikud usuvad Eesti majandusse, meie energeetilisse sõltumatusesse ja on valmis sellesse panustama,” väidab Reiljan.

Olukorras, kus valitsus on vähendanud kohalike omavalitsuste tulubaasi miljardites kroonides, ei ole Rahvaliidu kõrval teist jõudu, kes oleks kohalikes omavalitsustes nii suure rahva usalduse pälvinud. „Selles olukorras olen veendunud, et Rahvaliidu missioon vajab jätkamist ning kõik katsed Rahvaliitu lõhestada või tükeldada, viivad veelgi suuremale regionaalse ja sotsiaalse tasakaalustamatuse süvenemisele.”

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. October 2009, 13:09
Otsi:

Ava täpsem otsing