Sotsid otsivad bussisaatjatele alternatiivi

27. oktoober 2009, 20:41

Sotsid soovivad koalitsioonileppe
jõustumisel Keskerakonnaga jätkata sotsiaaltöökohtade loomist, kuid sotsid
tahavad inimesi rakendada ka keerulisemates ametites, ütles sotsiaaldemokraatide
aseesimees Peeter Kreitzberg.

„Võib-olla õnnestub siin ka ettevõtjatega kokku leppides luua ka muid töökohti, mitte ainult bussisaatjate omi," lausus sotsiaaldemokraatide aseesimees Kreitzberg. Ta lisas, et ametipostide loomine ja tööpuuduse vähendamine on mõlema läbirääkija jaoks praegu suurim mureküsimus.

„Seda tehakse Euroopas palju: ettevõtjatele makstakse toetust, et ta saaks inimesi tööle võtta. See on seotud kunstlike töökohtade loomisega,“ lausus Kreitzberg. Numbriliselt ei osanud Kreitzberg veel öelda, mitu kuntslikku töökohta juurde luuakse.

„Ettevõtlust tahaks ka toetada. Need, kes teevad ühemehefirmat, nendele anda toetust või alandada rendihindu,“ pajatas Kreitzberg lisaks.

Kreitzbergi sõnul on neile leppe moodustamisel oluline, et lasteaedade rahastamine jätkuks 2009. aasta tasemel. „Et seal poleks koondamisi, sest lasteaiad elavad isegi kitsastes oludes," nentis Kreitzberg.

Teine liiduloomisläbirääkimine algas täna õhtul kell kaheksa. Kolmas läbirääkimine on neljapäeval ja arvatavasti laupäeval allkirjastatakse lepe.

„Praegu pole küll nii palju takistusi tulnud, et lepingut ei sõlmiks," lausus Kreitzberg.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. October 2009, 20:41
Otsi:

Ava täpsem otsing