Ansip: ühelgi erakonnal ei saa olla plaani venekeelsele valijale

28. oktoober 2009, 16:36

Peaminister ja Andrus Ansip ütles
Vikerraadios saates Reporteritund, et Reformierakonnal pole tekkinud pärast
kohalikke valimisi konkreetset plaani muukeelse valija võitmiseks ja seda ei saa
olla ühelgi erakonnal.

"Konkreetset ühte ja ainsat plaani ei ole ja ei saa olla kellelgi," ütles ta. Keskerakond saavutas niivõrd suure võidu muukeelsete valijate hulgas tänu ebaausate võtete kasutamisele, rääkis peaministe. "Kampaaniates oli vähemalt ühel erakonnal viise, mida varasematel valimistel nii ulatuslikult kasutatud ei oldud, näiteks hirmutamine," viitas Ansip Keskerakonna kampaaniale.

Tema sõnul Savisaar valetas, kui ütles, et valitsusel on eelnõu pensionide tõusuks. "Meil ei ole midagi sellist mõtteski olnud," kinnitas peaminister. Lisaks hirmutas Savisaar Ansipi ütlusel krooni devalveerimisega, süü panemisega majandusraskuste tekkimises teistele erakondadele, pensionitõusuga jms. Kui keegi tegeleb hirmutamisega, siis tema rivaalid asuvad kaitseasendisse, rääkis Ansip, see aga võimaldab hirmutajal oluliselt poolehoidjaid võita.

Ansip pidas täiesti valeks seda, et maksumaksja rahaga tehakse propagandat. "Kartulite ja puude soetamine läks maksma 5000 krooni, miks aga otsustati kaks miljonit kasutada selle reklaamimisele," tõstatas ta raadios küsimuse.

Tallinna sotsiaalsetest töökohtadest rääkides pidas Ansip alandavaks, kui pannakse töötuks jäänud inimestele selga neoonvestid ja sõidutatakse neid trammiga mööda linna. "Sellel ei ole mingit mõtet," ütles ta. Mitte mingisugust abi reaalselt tööpuuduse likvideerimiseks Ansipi hinnangul ei anta, aga samas on see jälle maksumaksja rahaga tehtud.

"Kui töökohad on tootlikud, kui tööle võetakse puudega inimesed, loomulikult on tunnustust vääriv ettevõtmine," tõdes peaminister. Selle peale viitasid saatejuhid mujal maailmas taoliste sotsiaalsete töökohtade loomisele. Kui kasutamise efektiivsus on ümmargune null ja kui perspektiiv on pärast kampaania lõppu astuda uuesti töötute ridadesse, siis mina küll sellisest kogemusest mujal maailmas ei ole kuulnud, kommenteeris Ansip.

Pigem näeks peaminister, et ettevõtjad võimaldaksid töötada osalise tööajaga ja elada üle rasked ajad, et siis pakkuda välja õpetatud töötajaile taas täistööaega. Ka Saksamaal on see väga levinud, ja mõneti Eestiski, lisas Ansip.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. October 2009, 16:36
Otsi:

Ava täpsem otsing