Pentus lükkas tagasi arupärimise Reformierakonna rahastamise kohta

28. oktoober 2009, 14:22

Riigikogu aseesimees Keit Pentus lükkas
tagasi arupärimise Reformierakonna rahastamise skeemide kohta peaminister Andrus
Ansipile, kuna tema arvates ei vastanud arupärimine nõuetele.

"Peaministrile saab tulenevalt seadusest esitada arupärimisi, mis puudutavad otseselt antud ametiisiku võimkonda reguleerivate seaduste täitmist. Keskerakonna saadikute poolt esitatud arupärimine, mis puudutas Reformierakonna rahastamise aruandlust ei sisaldanud küsimusi peaministri töö kohta. Sel põhjusel antud arupärimine ka puuduste kõrvaldamiseks tagastati. Tänasel istungil esitasid Keskerakonna saadikud uue, seaduse nõuetele vastava arupärimise ning see on praeguseks juba ka peaministrile edastatud. Tulenevalt riigikogu kodu- ja töökorra seaduse paragrahv 139 lõikele 1 ja 4 on arupärimise edastamise või tagastamise otsuse tegemine riigikogu esimehe ainupädevus. Kuna 27. oktoobril täitis riigikogu esimehe ülesandeid Keit Pentus kannab arupärimise tagastamise otsus tema allkirja," selgitas riigikogu pressisekretär Gunnar Paal.

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni aseesimees Ain Seppik ütles Reformierakonna rahastamise skeemide kohta peaministrile esitatud arupärimise tagasi lükkamise kohta, et Reformierakonna juhtimisel läheneb Eesti üha enam ebademokraatlikele riikidele, teatas Keskerakond.

Seppik ütles, et riigikogu kodukorra seaduse kohaselt on arupärimise tagasi lükkamise õigus riigikogu esimehel, kuid see ei takistanud riigikogu aseesimehel Keit Pentusel oma parteikaaslaste kaitseks seadust rikkumast ning arupärimist ainuisikuliselt tagasi lükkamast. Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni saadikud esitasid esmaspäeval peaminister Andrus Ansipile arupärimise Reformierakonda kuuluvate riigikogu liikmete Jaanus Rahumägi ja Robert Antropovi valimiskampaania võimaliku varjatud ja ebaseadusliku rahastamise kohta.

23. oktoobril ilmus ajalehes „Äripäev“ artikkel, mis viitab, et Reformierakonda kuuluvad kaks riigikogu liiget Jaanus Rahumägi ja Robert Antropov sattusid konflikti võlgade sissenõudjatega, kes viitavad oma nõuetes sellele, et Riigikogu valimiste eel tehtud reformierakondlaste kampaaniat on rahastatud varjatult ja seadust rikkudes.

Võlanõudjad näitavad, et osa Rahumägi ja Antropovi kampaaniakulusid tasuti erinevate ettevõtete poolt, mis on Eestis seadusega keelatud. Nii on Rahumägi ligi 1,7 miljoni kroonisest kampaaniakulust maha arvatud firmade tasutud 828 000 krooni. Antropovi kampaaniakuluks näidatakse 2,2 miljonit krooni ja sellest on arvatud maha 681 000 krooni, mille tasusid kaks firmat, kirjutab Äripäev.

Keskerakond otsustas esitada ka uue arupärimise, selle saatus selgub lähipäevadel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. October 2009, 21:20
Otsi:

Ava täpsem otsing