Üheksa kuuga tuvastati deklareerimata makse 857 miljonit

29. oktoober 2009, 11:20

Maksu- ja tolliamet tuvastas kolme kvartali
jooksul toimunud kontrollitegevuste tulemusel deklareerimata ja tasumata makse
kokku 857 miljoni krooni ulatuses.

Jätkuvalt on peamised maksupettused käibemaksualased, üheksa kuuga tuvastati deklareerimata käibemaksu kokku üle 540 miljoni krooni.

Maksu- ja tolliameti kontrolliosakonna juhataja Egon Veermäe ütles, et käibemaksupettustes on näha trendi, kus pettustes osalevad ka reaalset majandustegevust omavad ettevõtted. "Varasemalt kasutati enam riiulifirmasid, kus majandustegevust ei olnud. Uue suunana püütakse pettuse avastamine teha keerulisemaks läbi selle, et maksupettuses osalevatel firmadel on teatud osas olemas ka reaalne legaalne majandustegevus," rääkis Veermäe.

Maksuhaldur tuvastas maksuseaduste rikkumise 88 protsendil kontrollitavatest juhtumitest. Veermäe sõnul näitab see maksuhalduri riskianalüüsi jätkuvat head taset.

2009. aasta üheksa kuuga alustati 138 ning lõpetati 104 ümbrikupalga juhtumi kontrolli, mille tulemusena esitati parandusdeklaratsioone ning määrati täiendavaid makse kogusummas 23,1 miljonit krooni.

Maksude laekumise parandamiseks ja ettevõtluses ausa konkurentsi toetamiseks on MTA teatel neile oluline teha koostööd ettevõtete katusorganisatsioonidega. Septembris sõlmisid MTA ja turvaettevõtete liit koostöölepingu, mille eesmärgiks on tagada aus konkurents ja võidelda ümbrikupalga maksmise ning käibemaksupettuste vastu valdkonnas. Amet soovib koostöös erialaliitude esindajatega töötada välja tegevussektorite majandusmudelid, millede põhjal saab hinnata ettevõtete jätkusuutlikkust ja riske.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. October 2009, 11:20
Otsi:

Ava täpsem otsing