Savisaare abikartulid aitavad nüüd metssigu

31. oktoober 2009, 09:08

Lasnamäe tööstusrajoonis toimetanud töömehe
imestus oli suur, kui teda kutsuti lagunenud laohoonesse appi kurikuulsaid
Vabaduse väljaku abikartuleid laadima, et need metssigadele söödaks viia.

Meest rabas asjaolu, et kollased kartulivõrgud, mis Lasnamäe serval Betooni 30 asuval tööstusplatsil poollahtises sopase põrandaga hoones osalt alustel, osalt maas vedelesid, olid samad, mida Savisaar Vabaduse väljakul rahvale kui linna poolt jagatavaid talvekartuleid reklaamis, kirjutas Õhtuleht.

Tallinna linnavalitsus tahtis kartuleid linnaväljakul näitamiseks alul küll vaid paariks-kolmeks tunniks laenata, ent kui kartulikasvataja Märt Laansalu kuue tonni kartulite laenamist otstarbekaks ei pidanud, oldi nõus ka ostma.

Kui kallilt ta näidiskartulid müüs, Laansalu enam täpselt ei mäleta, kuid pakub, et kilohind jäi krooni ja kahe vahele ehk kuus tonni seakartuli kvaliteediga kartuleid võis maksta umbes 12 000 krooni.

«Kartulite sooviavalduste vastuvõtmise tähtaega pikendati ning ka Vabaduse väljakul olnud kartulid jõuavad abivajajateni,» kõlas Tallinna Linnavalitsuse ettevõtlusameti juhataja Kairi Teniste vastus, mille sõnastus ei välista, et abi võivad vajada ka jahimeeste nuumatavad metsanotsud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
31. October 2009, 09:14
Otsi:

Ava täpsem otsing