Nutitelefonid muutuvad odavamaks

02. november 2009, 13:28

Nutitelefonide hinnad on languses, samal
ajal kui tootmine üha suureneb. Uues uurimuses leiti, et kui 2007. aastal maksis
vaid 18 protsenti nutitelefonidest jaemüügis alla 200 USA dollari, saab nüüdseks
sellest tasemest madalama summa eest kätte 27 protsenti telefonidest.

2014. aastaks maksab alla 200 dollari uurimisettevõte ABI Research ennustuse kohaselt juba 45 protsenti nutitelefonidest. Need numbrid peegeldavad tarbija muutunud suhtumist nutitelefonidesse ja sellele vastavat muutust mobiilitootjate ja operaatorite turustusstrateegiates, kirjutas PCWorld.

"Tootjad näevad, et tarbijad nõuavad üha enam nutitelefone, kuna nad saavad paremini aru nutitelefonide väärtusest,“ ütles uurimuses osalenud Kevin Burden. „Varem valisid pea kõik tarbijad telefoni peamiselt riistvara füüsiliste omaduste, mitte tarkvara põhjal. Seda muutis iPhone: paljud kasutajad lähtuvad nüüd mobiili ostmisel operatsioonisüsteemist ja tarkvarast, mida varem peeti väga ebatõenäoliseks.“

Tulemusena läheneb nutitelefonide hind üha enam tavaliste mobiilide hinnale. Tootjate ja operaatorite strateegiad peavad mõjuma mõlemale sihtrühmale – nii neile, kes tahavad vaid lihtsat telefoni, kui ka neile, kes hindavad erinevate operatsioonisüsteemide võimalusi.

Mõnedel turgudel muudavad turustusstrateegiad keerulisemaks ka suured subsiidiumid, mida mobiilioperaatorid pakkuda võivad. Osasid nutitelefone ei subsideerita aga kunagi: need on mõeldud pigem prestiiži näitamiseks või tootja disaini ja innovaatilisuse demonstreerimiseks.

Üha enam tootjaid tahab aga pakkuda mõlemat – nii kalleid ja eksklusiivseid mudeleid kui ka tagasihoidlikuma hinnaga igamehe nutitelefone, mis aitaksid läbimüüki suurendada.

ABI Research’i uurimuse kohaselt jääb lähema viie aasta jooksul enamiku nutitelefonide hind 100-200 dollari piiridesse. „Hindade langemine mingil hetkel peatub,“ ütles Burden. "Ilmselt ei näe me kunagi 30 dollarit maksvat nutitelefoni. Aja jooksul võtavad nutitelefonid enda alla aga suure osa mobiiliturust.“
Nutitelefonid muutuvad odavamaks

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. November 2009, 13:36
Otsi:

Ava täpsem otsing