Rahandusministeerium plaanib suurima tulude langusega omavalitsuste toetamist

02. november 2009, 10:23

Rahandusministeerium saatis
kooskõlastusringile määruse muutmise eelnõu, millega eraldatakse omavalitsustele
tasandusfondist lisavahendeid, teatas ministeerium.

Eelnõu kohaselt jaotatakse 44 omavalitsuste vahel 27,7 miljonit krooni tulubaasi stabiliseerimiseks ning 150 omavalitsust saavad 14,3 miljonit krooni järjekordse osana toimetulekutoetuse vahendite jaotusest.

Omavalitsuste tulubaasi stabiliseerimise meetmega tagatakse, et omavalitsuse tulubaas ei väheneks möödunud aastaga võrreldes rohkem kui 16,7 protsenti. Tulubaasi vähenemise arvestamisel võeti aluseks tulumaksu, maamaksu, tasandusfondi ja ressursimaksu laekumised. Kolme kvartali tulemuste põhjal on selliseid omavalitsusi 44. Suurimad toetusesaajad on eelnõu järgi Anija, Vasalemma, Halinga ja Ülenurme vald ning Paldiski, Paide ja Haapsalu linn.

Toimetulekutoetuse lisavahendeid jaotataks eelnõu järgi kokku 150 omavalitsusele kogumahus 14,3 miljonit krooni. Lisavahendeid eraldatakse omavalitsustele, kus varasemalt eraldatud vahenditest kulude tegemiseks võib mitte piisata. 2009. aasta kolme kvartaliga on toimetulekutoetuste maksmiseks kulunud omavalitsustel 124 miljonit krooni, mis on 85 protsendi rohkem kui 2008. aasta samal perioodil. IV kvartalis on oodata väljamaksete veelgi kiiremat kasvu.

Toimetulekutoetuse vahendeid on 2009. aastal jaotatud omavalitsustele kokku kolmel korral, eelnõuga tehtav jaotus on neljas ja viimane lisajaotus. Koos praeguse eelnõuga on omavalitsustele 2009. aastal toimetulekutoetuste maksmiseks kasutada kokku 218,6 miljonit krooni.

Eestis on 226 kohalikku omavalitsust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. November 2009, 13:39
Otsi:

Ava täpsem otsing