Taksojuhtide kohtuvaidlus Tallinnaga lükkus uude aastasse

02. november 2009, 19:09

Täna arutati Tallinna Halduskohtus Eesti
Taksojuhtide Liidu ja Tallinna linnavahelisi kohtuasju, millest üks jätkub
1.veebruaril ning teises mindi üle kirjalikule menetlusele.

Eesti Taksojuhtide Liidu juhatuse liige Lembit Poolak ütles, et tänasel istungil, kus taotletakse linnavalitsuse korralduse 872-k tühistamist ja Eesti seadustele vastavuse kontrollimist, esitati täna taotlusi ja täiendavaid asitõendeid, mis puudutavad antud protsesse. Poolaku sõnul on pooltel kuni veebruarini võimalus veel oma taotlusi täiendada või muuta.

Teises kohtuasjas, millega vaidlustati Tallinna linnavalitsuse korralduse alusel Tallinna Linnavaraameti poolt läbiviidud enampakkumisega Viru tänava taksopeatuse rendileandmine AS Tulika Taksole. Selles asjas jätkatakse kirjaliku menetluse kaudu. Täiendava materjali esitamiseks andis kohus pooltele ühe kuu aega.

„Ma ütleksin niimoodi, et protsess käib. Kahjuks meie kohtud on koormatud ja kohtunik peab saama aega neid asju rahulikult kaaluda,“ selgitas Poolak.

Kuigi linn süüdistab liitu juhatuse esimehe sõnul protsessi venitamises, tahab taksojuhtide liit tegelikult asjaga kiirelt ühele poole saada, kinnitas Poolak.

Ajalugu Viru taksopeatuse ümber
Taksopeatuste väljarentimine kerkis päevakorrale 2003. aastal. Samal aastal teatas konkurentsiamet MTÜ Tallinna Taksokeskuse järelpärimisele, et ei toeta Tallinna linnavalitsuse kava hakata taksopeatusi välja rentima.

2006. aastal likvideeris Tallinna Linnavalitsuse aselinnapea Jaanus Mutli taksopeatused Club Hollywoodi esiselt platsilt ja Viru tänava otsast.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. November 2009, 19:09
Otsi:

Ava täpsem otsing